Bakan Selçuk Açıkladı! İŞKUR 1141 İMD Mülakat Sonuçları Açıklandı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, İş ve Meslek Danışmanları (İMD) mülakat sonuçlarının bugün açıklanacağını duyurdu. İşte İMD sonuçlarının açıklanacağı saat ve detaylar.

53556
Daha Fazla Göster

My Memur olarak 24 Nisan 2019 tarihinde haberiniz yapmamızın ardından Bakan Selçuk’tan ilk açıklama geldi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, İş ve Meslek Danışmanları (İMD) mülakat sonuçlarının bugün açıklanacağını duyurdu. İŞKUR İMD Sonuçlarına Aşağıdaki bağlantıdan direk 18.00 itibarıyla ulaşabilirsiniz.

Atamayla birlikte Türkiye genelinde İş ve Meslek Danışmanı sayısının 4 bin 799’a ulaştığını açıklayan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Ataması yapılan arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyor, yeni görev yerlerinde başarılar diliyorum” dedi.

Mülakata giren adaylar sonuçlara saat 18.00’den itibaren İŞKUR’un internet sitesi üzerinden ulaşabilecek.

İŞKUR İMD ALIMI MÜLAKAT SINAV ŞU USUL VE ESASLAR ÇERÇEVESİNDE YAPILDI

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Sözleşmeli İş ve Meslek Danışmanı (İMD) Sözlü Sınavına İlişkin Usul ve Esaslar:

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Sözleşmeli İş ve Meslek Danışmanı (İMD) Sözlü Sınavına katılmaya hak kazanan adayların; başvuru sonuç belgelerinde belirtilen yer, tarih ve saatte yanlarında fotoğraflı ve geçerli bir kimlik belgesi (Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi, Pasaport, vb.) ile sözlü sınav için hazır bulunmaları gerekmekte olup, bu şekilde hazır bulunmayanlar sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır. Sözlü sınavda adaylar, başvuru sonuç belgelerinde belirtilen komisyon marifetiyle;

Kurumun görev alanına ilişkin bilgi düzeyi (adayın soru havuzundan çekeceği 2 soruya verdiği cevaplara göre),

Genel yetenek ve genel kültür bilgisi (adayın soru havuzundan çekeceği 1 soruya verdiği cevaplara göre),

Muhakeme ve ifade yeteneği, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, ikna kabiliyeti, iletişim becerisi (adayın sınav esnasındaki durumuna ilişkin gözlemlere göre), değerlendirilecektir. Sınav Komisyonu Üyelerinin her biri tarafından; (a) bendi için elli puan, diğer bentler için ise yirmi beşer puan üzerinden değerlendirilerek adaylara puan verilecektir.

Soru havuzundan çekilen sorular ile verilen puanlar ayrı ayrı tutanağa geçirilecek, bunun dışında sınav ile ilgili herhangi bir kayıt sistemi kullanılmayacaktır.

Sözlü sınavda başarılı sayılmak için, Sınav Komisyonu Üyelerinin yüz tam puan üzerinden verdikleri puanların aritmetik ortalamasının en az 70 (yetmiş) puan olması şarttır.

Başarı sırasının belirlenmesinde, sözlü sınav puanı esas alınacaktır. Sözlü sınavda en az 70 puan alan aday sayısı ilan edilen pozisyon sayısından fazla ise, en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere birim bazında ilan edilen pozisyon sayısı kadar asıl ve bir o kadar da yedek aday tespit edilecektir.

Asıl ve yedek listelerde sıralama yapılırken adayların puanının eşit olması halinde, 2016-KPSS Lisans P3 puanı yüksek olan adaya öncelik tanınacaktır.

İMD alımı sonuçları için tıklayınız:

www.jpg

İŞKUR 1141 İMD Personel Alımı Mülakat Sonuçları Neden Açıklanmıyor haberimiz için tıklayınız:

53504.jpg

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bakan Selçuk Açıkladı! İŞKUR 1141 İMD Mülakat Sonuçları Açıklandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!