Bakan Selçuk Okulların Açılması Hakkında Açıklamalarda Bulundu!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaptıkları program çerçevesinde ilk hedeflerinin okulların tam zamanlı olarak açılması olduğun söyledi.

65858

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs döneminde normalleşme sürecine Haziran ayından itibaren girilmesi ile birlikte yeni eğitim dönemine hazırlandıklarını söyledi. Selçuk, 31 Ağustos 2020 olarak belirtilen okulların açılış tarihine özel olarak hazırlandıklarını ve ilk senaryolarının yüz yüze eğitimin kaldığı yerden devam etmesi olduğunu belirtti. Yine de farklı senaryolar üzerinde de çalıştıklarını söyleyen Milli Eğitim Bakanı, Türkiye ve dünyadaki şartlara bakarak bir karar alacaklarını belirtti.

Koronavirüs Kitapçıkları Hazırlanıyor

Sağlık önlemleri alarak pandemide sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde eğitim sürecine başlayacaklarını söyleyen Bakan Selçuk, koronavirüs el kitapçıkları hazırladıklarını söyledi. Kitapçık ile hem yetkili hem de öğrencilerin birçok kurala uymasının zorunlu kılınacağını söyleyen Bakan, sınıfın içinde, teneffüslerde, öğretmenler odasında ve pansiyonlu okullarda neler yapılması gerektiği ile ilgili olarak detaylı bir bilgi havuzu topladıklarını söylerken hepsi için ayrı ayrı çalıştıklarını vurguladı.

Hem Yüz Yüze Hem Uzaktan Eğitim

Selçuk, işlerin beklendiği gibi gitmemesi durumunda da yüz yüze ve uzaktan eğitimin karma hale getirilerek hibrit bir eğitim modeli üzerinde düşünebileceklerini söyledi. Bahsi geçen ihtimali ikinci senaryo olarak nitelendiren Selçuk, bu yöntem ile haftanın günlerini bölerek öğrencileri okula çağıracaklarını ve diğer günlerde evlerinden uzaktan eğitim alacaklarını belirtti.

Exit mobile version