Bakan Soylu KHK ile 657 Devlet Memurları kanununda değişiklik yapılacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu 657 sayılı devlet memurları kanununda önümüzdeki KHK ile değişiklikler yapılacağını açıkladı. Detaylar haberimizde.

23576
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bazı basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan; Süleyman SOYLU ‘’ Çok başlı, Çok ücret yapılı, Çok Statülü, giriş-çıkış yönetimi kendine ait çok eski refleksler üzerinden oluşmuş sistemi Türkiye taşıyamaz. Adam 3 bin lira maaş alıyor.500 lirasını PKK da FETÖ de kendine istiyor. Bu bir sistem açığıdır” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Süleyman Soylu Kamu çalışanları yönetiminde ‘’ sistem açığı’ ’olduğunu söyleyerek gelecek zamanlarda Türkiye’nin bu durumu çözmesi gerektiğini belirtti. Bakan SOYLU Kamu çalışanları yönetiminde Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) İle ilişkisi olan yahut geneli ilgilendirmeyen bazı düzenlemelerin kanun hükmünde Bakanlar kurulundan çıkan resmi emirler ile birlikte yapılmasının düşünüldüğünü genele ilişkin düzenlenmenin ise Anayasa değişikliği ile yapılabileceğini, gündeme oturacağını söyledi.

Kamuda açığa alınanlar ile ilgili ise Bakan Soylu şuanda 85 bin memurun açığa alındığını bunların 8 bini meslekten ihraç edildi. Uzun zamandan beri bunlarla ilgili çalışma yapıldığını belirten Süleyman  Soylu Cumhurbaşkanının dediği gibi inlerine gireceklerini ve Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyetin içindeki bu Hain örgütün yok edileceğini belirtti.                     

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!