Bakan Soylu’dan 2010 KPSS ile usulsüz atananlarla ilgili maaş açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı (ÇSGB) Süleyman Soylu bugün yaptığı açıklamada 2010 KPSS ile usulsüz atananların belirlenmesinin ardından bu kişilerden maaşların geri alınıp alınmayacağı sorusuna yanıt verdi. İşte detaylar.

23489
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2010 KPSS ile ilgili olarak Eğitim Bilimleri sınavının iptal edilmesinin ardından yargı kararı sonucu yeni çıkartılan Kanun Hükmünde Kararname ile usulsüz olarak atanan tüm devlet memurları ile ilgili olarak yapılacak olan iş ve işlemler de belli olmaya başlıyor. Süleyman Soylu yaptığı son açıklama ile usulsüz atanan memurlardan maaşlar geri istenip istenmeyeceği sorusuna yanıt verdi. Günlerdir gündemde olan 2010 KPSS ile ilgili olarak maaşların istenebileceğiydi.

ÇSGB Bakanı Süleyman Soylu, 2010 KPSS ile ilgili bir usulsüzlük tespit edilen kişilerin memuriyet haklarının sona ereceğini belirtti. Usulsüz atanan tüm memurların aldığı maaşların geri alınmasıyla ilgili bir düzenlemenin ise bu son çıkan KHK’da bulunmadığını belirtti. Soylu, çıkarılan son kanun hükmünde kararname (KHK) ile memuriyetten ayrılmasına karar verilen kişilerin şu ana kadar aldıkları maaşların geri alımına ilişkin herhangi bir hüküm bulunmadığını belirtti.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından hükümetin yürüttüğü soruşturmaların devam ettiği ve çok sayıda kamu görevlisi ile TSK mensubu “Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağlantılı oldukları” gerekçesiyle görevden alındığını ve devam ettiğini söyledi. Numan Kurtulmuş’un son açıklamasında da 2010 yılındaki Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) soru çaldığı tespit edilenlerin memuriyetini kaybedeceği belirtilmiş ve maaşlar konusunda herhangi bir hüküm yer almamıştı. Soylu netice’de o kişilerin bu süreçte çalıştıklarını belirtti ve hüküm de yer almadığından maaş istenmesi gibi bir durum olmayacağını belirtti. Ayrıca memurluktan ayrılacak olanların haklarında da cezai işlemlerin devam edeceği belirtildi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 5 sene önce

    SAYIN BAKANIM 2010 YILDA HAKKI YENEN ATANAMAYANLAR HAKKINDA AÇIKLAMAY YAPSANIZ.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!