Bakan Soyludan Memur Alımı ve Görevden uzaklaştırmalar ile ilgili açıklamalar

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu bir televizyon programında memur alımı ve görevden uzaklaştırmalarla ilgili açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde

23287
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanı FETÖ Terör örgütüne üye oldukları düşünülen kamu personellerinin görevden uzaklaştırmaları ve atılacak olan FETÖ terör örgütü üyesi olan memurların yerine alınacak olan memurlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Fetö Terör örgütüne üye oldukları düşünülen personellerle ilgili açıklamasında ‘’ Öyle bir organizasyon kurmuşlar ki insan şaşırıyor. Birbirlerini tanımayan insanlar farklı maskelere bürünmüş hayat felsefeleri farklı insanları bir araya getirmişler. Bugünümüz içinde tehlikeli yarınımız için de tehlikeli böyle örgütler devletimize zararlı. Görevden el çektirilenlerin bölge idare mahkemesine gitmeleri söz konusu olmayacak. Görevden el çektirilenlerin maaşlarının bir kısmı ödeniyor. Bu zaten 657 sayılı kanunumuzda açıkça belirtiliyor.’’ Açıklamalarında bulundu.

Bakan Soylu iş akdi fesih edileceklerin yerine alınacaklar için yaptığı açıklamada ‘’ Yeni alınacak olanlar ile ilgili tavrımız hukuk içerisinde alımlar olacaktır. Bugüne kadar yaptığımız alımlar nasıl gerçekleşiyor ise öyle alımlar olacak. Bütün milletimiz bu konuda müsterih olsunlar. Bakanlığımda 1180 kişi açığa alındı. Bunların yerine bir alım şuanda söz konusu değil. Öğretmenler meselesine gelince bakanımın açıklamalarında detaylar var. Zaten her yıl belli kapasite içinde yeteri sayı kadar alımlar yapıyoruz açıklamasında bulundu.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!