Bakan Varank Açıkladı! Doktora Öğrencilerine Aylık 4.500 Lira Destek!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından Sanayi – Doktora Programı’nın sonuçlarının belli olduğu açıklandı.

62339
Abone Ol
Daha Fazla

645 Doktora Öğrencisi Yetiştirilecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yaptığı açıklamayla Sanayi – Doktora Programı’nın sonuçlarının bugün itibariyle belli olduğunu söyledi. Mustafa Varank, programa 47 üniversite tarafından 147 sanayi kuruluşu ile yapılan 188 projesinin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından destekleneceğini söyledi. Program kapsamında desteklenen projelerde 645 doktora öğrencisi yetiştirilmiş olacak. Mustafa Varank açıklamayı video konferans yoluyla katılım gösterdiği Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Koordinasyon Toplantısı’nda yaptı.

“59 Bin Çalışanın Yaşamına Dokunuyoruz”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank istihdam sağlanması, finansa erişimin kolaylaşması ve sosyal koruma alanları için tarihi adımlar attıklarını belirtti. Girişimcilik ekosistemini önemsediklerini söyleyen Mustafa Varank, Ar-Ge tasarım merkezleri ve teknoparklarda pek çok çalışmanın yürütüldüğünü, Bakanlık olarak 84 farklı teknoparkta 59 bin civarında çalışanın yaşamına dokunduklarını anlattı. TSE kısa adlı Türk Standartları Enstitüsü ile işbirliği yaparak bir kılavuz hazırladıklarını, koronavirüs önlemlerini yerine getiren şirketlere Kovid-19 Güvenli Üretim Kalite Belgesi verdiklerini hatırlattı. Mustafa Varank, girişimlere destek verdikleri çabanın bir ürünü olan Sanayi – Doktora Programı’nın sonuçlarının bugün belli olduğunu da haber verdi.

Mezunlara 3 Yıl İş İmkanı Sağlanacak

Program kapsamında 47 farklı üniversitenin 147 sanayi kuruluşuyla ortak çalışma yaptığını ve ortaya çıkan 188 projeye Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı’nın destek vereceğini söyledi. Sanayi alanının ihtiyaçları kapsamında 645 doktora öğrencisini yetiştireceklerini, bu öğrencilere eğitimleri süresince her ay 4.500 liralık burs verileceğini bildirdi. Mezun olmalarından sonra da desteklenmeye devam edecekler. Mezun öğrenciler 3 yıl boyunca istihdam edilecekler.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!