1. HABERLER

  2. TAŞERON

  3. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk "Geçici İşçilerin Çalışma Süresi Uzatıldı"
Bakan Zehra Zümrüt Selçuk "Geçici İşçilerin Çalışma Süresi Uzatıldı"

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk "Geçici İşçilerin Çalışma Süresi Uzatıldı"

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Geçici İşçilerin Çalışma Süresi Uzatıldığını belirtti.

A+A-

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Türkiye Tarım İşçileri Sendikası Eğitim Toplantısına katıldı. Burada konuşma yapan ve burada önemli bazı konulara değinen Bakan Zümrüt Selçuk, geçici işçilerin çalışma sürelerinin uzatıldığını kamuoyu ile paylaştı.

“GEÇİCİ İŞÇİLER İÇİN SÖZÜMÜZÜ TUTTUK”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Toplu iş sözleşmesinde verdikleri sözü hatırlatarak, sözlerini tutuklarını ve geçici işçilerin 2019 yılında çalışma sürelerini 9 ay 29 güne kadar uzatıldığını duyurdu.

“TAŞERONA KADRO SORUNUNU ÇÖZDÜK”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk kamuda çalışan taşeron işçilere kadro olayını da çözüme kavuşturduklarını ve sürekli işçi olarak istihdam ettiklerini belirtti. Bakan Zümrüt Selçuk, asgari ücrette de % 26’lık bir artış sağladıklarının altını çizdi.

“SENDİKALAŞMA YÜZDE 14 OLDU”

İşçi ve işveren sendikaları ile sosyal diyaloğu geliştirmeyi görev bildiklerini belirten Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, 2013'te yüzde 9 olan işçilerin sendikalaşma oranının, bugün yüzde 14'e ulaştığının altını çizdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
8 Yorum