1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Bakana Soruyoruz Özelleştirme Mağdurları Hakkında Ne Yaptınız
Bakana Soruyoruz Özelleştirme Mağdurları Hakkında Ne Yaptınız

Bakana Soruyoruz Özelleştirme Mağdurları Hakkında Ne Yaptınız

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam 'a Soruyoruz Özelleştirme Mağdurları Hakkında Ne Yaptınız ?

A+A-

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam 'a Soruyoruz Özelleştirme Mağdurları Hakkında Ne Yaptınız ?

Facebook Kullanıcıları ve sitemiz üzerinden bizlere ulaşan talepler doğrultusunda hazırlanan haberimizde eski ismiyle SHÇEK yeni ismiyle Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü 'ne bağlı Yetiştirme Yurtlarında barınan öğrenciler hakkındadır.

Bilindiği üzere çeşitli nedenlerle devletin 18 yaşına kadar bakmakla yükümlü olduğu yurtlarda yaşayan öğrenciler, 18 yaşını doldurunca cinsiyetine veya kendine yeterlilik düzeyine bakılmadan kapı dışarı ediliyor. Zor günler geçiren öğrenciler arasından şanslı olanlar bir kamu dairesine hizmetli veya memur olarak sınavla atanmaktadırlar.

Atamalarda bir çok sorunlar karşılaşılan bu öğrencilerle ilgili bu yıl örnek bir uygulamanın altına imza atılarak KPSS ile atanma şartı getirildi. Yetiştime Yurtlarında kalan öğrenciler Devlet güvencesi ile işe yerleştirilmektedir.

Devlet tarafından TEDAŞ 'a yıllar önce yerleşen Yetiştirme Mezunlar özelleştirme neticesinde işsiz kalmış ve işte tam burada haklı bir mücadelelerine başlamışlar. Devletin bakmakla yükümlü olduğu bu çocuklara iş bulması da ayrıca görevi olduğundan tekrardan işe yerleştirilme talebinde bulunulmuş bunun sonucunda yeni uygulama ile Kpss sınavına girmeleri istenmiştir.

Kpss sınavına giren adaylar istenen evrakları 1 yıl önce teslim etmelerine rağmen halen bir çok Kurum bünyesinde 4/c sözleşmeli olarak çalıştırılmaktalar. Kadro Hakları ellerinden alınan nerdeyse yarım maaşla çalışan bu insanlar soruyor. Kendi yaşayamadığımız huzurlu aile yaşantısını çocuklarımıza yaşatmak istiyoruz ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam'a soruyoruz "Özelleştirme Mağduru Yetiştirme Yurdu Mezunları Hakkında Bunca Süre İçerisinde Ne Yaptınız ?"

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler