Bakan’dan Müjde! İzmir – Antalya Arası 3 Saate İniyor!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu İzmir – Antalya arası otoyol projesi hakkında konuştu.

62522
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aydın – Denizli Otoyol İhalesi 11 Haziran’da

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yapılan açıklamada Türkiye’nin iki önemli turizm merkezi olan İzmir ve Antalya’yı birbirine bağlayacak olan otoyol projesi hakkında bilgiler verildi. Bakan Karaismailoğlu, İzmir – Antalya arasında inşa edilecek olan otoyol projesinin ihalesinin 11 Haziran 2020 tarihinde düzenleneceğini söyledi. Otoyolun bitmesinden sonra şu anda 6 saat olan İzmir ile Antalya arasının 3 saate ineceğini haber verdi. Şu anda yolun 580 kilometre olduğunu, otoyolun yapımından sonra 440 kilometreye düşeceğini ve 3 saate ineceğini belirtti.

İhale 163 Kilometrelik Otoyolu İlgilendiriyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yapılan bilgilendirme yazılı olarak yayınlandı. Hali hazırda hizmette olan İzmir – Aydın otoyolunun devamı niteliğinde otoyol projesinin ihalesinin 11 Haziran’da düzenleneceği haber verildi. Aydın – Denizli otoyol projesinin tamamlanmasıyla İzmir – Antalya arası mesafenin 6 saatten 3 saate ineceğini söyleyen Adil Karaismailoğlu ihalenin Aydın – Denizli otoyolunun 163 kilometrelik bölümü için yapılacağını bildirdi.

İzmir – Antalya Arası Şu Anda 6 Saat

Bakan Adil Karaismailoğlu bulundupu bölgede büyük bir öneme sahip olan Aydın – Denizli otoyolunun geri kalan etaplarının da ihalelerinin düzenleneceğini, burdur – Antalya ve Denizli – Burdur otoyollarının tamamının bitmesiyle birlikte şu an itibariyle 580 kilometre olan İzmir – Antalya arasının 440 kilometreye ineceğini ve 3 saat gibi bir zamanda gidilebileceğini söyledi. Aynı yol şu anda 6 saatte kat edilebiliyor. Aydın – Denizli otoyolunun bu iki şehrin kent merkezilerini birbirine bağladığını, ayrıca Efes Antik Kenti ve Pamukkale gibi Türkiye’nin önemli turizm noktalarına ulaşımı da kolaylaştıracağını da ifade etti.

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 1 sene önce

    otoyol ücreti 250tl hazırlayın

  2. 1 sene önce

    Ben şu an 6 saatte gidiyorum ortalama 100 km/s, hız limitleri değişmedikçe yolun 140 km kısalması 3 saat tasarruf sağlamaz. Millet saf değil aynı palavrayı İstanbul-İzmir yolu için de söylediler

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!