Bakanlık 16 bin kişiye istihdam sağlayacak

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yeni açılan OSB’lerde 16 bin kişiye istihdam sağlanacağını belirtti. Bakan Faruk Özlü tarafından yapılan açıklamada Adana ve Kocaeli’nde kurulan OSB’lerle ilgili açıklamalarda bulundu.

23559
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

16 bin kişiye iş imkanı sağlanacağı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü tarafından açıklandı. Özellikle Adana ve Kocaeli’ndeki OSB’ler için iş Bakanlık istihdam sağlamayı hedeflediği belirtildi. Bu illerde yeni kurulan Kandıra Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) 5 bin kişi, Ceyhan Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) 4 bin kişi ve Dilovası (Köseler) Islah Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) ise 7 bin olmak üzere toplam 16 bin kişiye istihdam sağlayacak Bakanlık yapılacak çalışmalara değindi.

Organize Sanayi Bölgelerinin illerde özellikle bölgesel ihtiyaçların karşılanmasının yanı sıra özellikle işsizlik, çarpık kentleşme ve çevre sorunları gibi birçok meseleye çözüm bulunmasında önemli bir yere sahip olduğu belirtildi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü sanayilerin gelişmesi ile illerin ve bölgelerin sorunlarına çözüm üretildiği belirtildi.

Kocaeli’de Kandıra Gıda İhtisas OSB’nin kurulmasıyla bölgenin önemli gıda alanlarından biri olacağı belirtildi. Tam kapasite faaliyete geçmesiyle 5 bin kişiye Bakanlık istihdam sağlayacak. Ayrıca Adana Ceyhan OSB ile de 4 bin kişiye istihdam hedefleniyor. Ayrıca Dilovası Islah OSB ile de 7 bin kişiye istihdam sağlanacak.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak Faruk Özlü 2023 hedefleri arasında OSB’ler açısından en büyük hedefin 1 milyon kişiye istihdam sağlanması olduğu dile getirildi. Bakanlığın kuruluş işlemlerini tamamladığı 290 OSB’den sonra 2023’e kadar yapılacak 70 yeni OSB ile 1 milyon kişiye daha istihdam sağlanması hedefleniyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!