Devlet kurumlarında görev verilmek üzere yapılan kadrolu personel alımları ilanları MyMemur sayfalarının binlerce kişi tarafından takip edilen memur alımları arasında yer alır. Tüm kamu kurumları tarafından gerçekleştirilen kadrolu personel alımları aynı zamanda bakanlıkların da en çok iş başvurusu alan iş ilanlarındandır.

Her bakanlık kendi bünyesinde merkezde ya da taşra teşkilatında görev vermek üzere KPSS’siz memur alımları ya da sözleşmeli memur alımları yapar.

Kamu Personel Alımları MyMemur’da

MyMemur Memur Alımları kategorisinde tüm bakanlıklar tarafından verilen sözleşmeli personel alımları ilanlarının yanında ayrıca dikkat çekenler KPSS şartsız memur alımları ile ilgili olanlardır. Devlet bünyesinde bulunan kamu kurum ve kuruluşları pek çok kadro için sözleşmeli memur alımları yaptıkları gibi kadrolu memur alımları ilanları da yayınlarlar. MyMemur ilgili sayfalarında bu ilanların tüm detayları yer almaktadır. Ayrıca birçok bakanlık sınav düzenleyerek de çeşitli mesleklerden binlerce kişiye memur olma imkanı verir. Kamudaki kurumlarda sözleşmeli veya kadrolu olarak çalışmak isteyen binlerce aday hangi bakanlık sınav düzenleyecek gibi soruların cevaplarını arar. Bu gibi tüm soruların cevapları sitemizde yer alan 2020 iş ilanları sayfalarındadır. KPSS’siz memur alımları nerede yayınlandığını merak edenler ya da KPSS şartsız memur alımları hangi siteden ulaşıldığını araştıranlar MyMemur kategorilerinden bu ilanların tamamına ulaşabilirler.

Adalet Bakanlığı Personel Alımları

Adalet Bakanlığı personel alımları bunların arasında binlerce kişinin takip ettiği ve MyMemur aracılığıyla ulaşabileceklerini bildikleri 2020 iş ilanları arasında yer alır. Adalet Bakanlığı en çok personel alımı yapan bakanlıklardan biridir. Adalet Bakanlığı personel alımları 2020 yılında ve daha önceki diğer yıllarda da binlerce iş başvurusu alıyor. Bunun nedeni bakanlık bünyesinde bulunan kadroların geniş olması şeklinde biliniyor. Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan ve koordine edilen bu ilanlar 2020 iş ilanları arasında öne çıkarlar.

Adalet Bakanlığı Memur Alımı için Eğitim Şartları

Adalet Bakanlığı memur alımı yapacağı pozisyona başvuru yapacak olan adayların hangi eğitim düzeyinde olması gerektiğin i de aynı ilana iş başvurusu yapmak isteyen kişilere bildirir.  Kadrolu personel alımları yapan Adalet Bakanlığı PGM aynı zamanda sözleşmeli personel alımları da gerçekleştirir. Adalet Bakanlığı başvuru sürecinin sonucunda işe yerleştirmek üzere pek çok kadro için yeni personeller arar. Bakanlık kadrolu memur alımları başvurusu yapabilmek için en az ortaöğretimden yani lise ve dengi okullardan mezun olmak gerekir. Ayrıca üniversitelerin ön lisans, lisans, yüksek lisans bölümlerinde eğitim görmüş pek çok kişi kadrolu personel alımları kapsamında Adalet Bakanlığı bünyesinde çalışabilir.

Avukat kadrolarında çalışmak için kadrolu memur alımları başvurusu yapacak kişilerde üniversitelerin 4 yıllık lisans eğitimi veren Hukuk fakültelerinden mezun olmaları şartı aranır. Ancak Adalet Bakanlığı kadrolu personel alımları ilanları ile sadece avukatlar aramaz. Ayrıca üniversitelerin 2 yıllık ön lisans eğitimi veren Adalet bölümlerinden mezun olan binlerce kişi de bu bakanlık sınav düzenlediğinde katılmak suretiyle devlet bünyesinde çalışma imkanını elde edebilir.

Adalet Bakanlığı ayrıca diğer üniversite bölümlerinden de sözleşmeli ya da kadrolu memur alımları yapar. Bakanlık tarafından yayınlanan her ilanda o pozisyon için iş başvurusu yapacak olan kişilerde hangi eğitim şartlarının arandığı belirtilir. KPSS şartsız memur alımları da gerçekleştiren bu bakanlığın duyurduğu tüm kadrolu personel alımları ilanlarına Mymemur sayfalarından ulaşılabilmektedir.

Adalet Bakanlığı PGM Hangi Pozisyonlara Memur Alımı Yapar?

Adalet Bakanlığı PGM tarafından yayınlanan ve MyMemur ilgili sayfalarından kolaylıkla ulaşılabilen tüm kadrolu memur alımları ilanları ve diğer ilanlar sitemizi takip edenler için daha kolay anlaşılır hale getirilmek için düzenlenir. Bu ilanlar hakkındaki süreç Adalet Bakanlığı başvuru açıklamalarında ayrıntılı olarak belirtilir.

Adalet Bakanlığı avukat, teknik hizmet personeli, hizmetli, psikolog, sosyal çalışmacı gibi çok çeşitli meslek gruplarından kadrolu personel alımları gerçekleştirir. Aranan şartları yerine getiren binlerce kişinin ilgilendiği gardiyan memur alımları adalet Bakanlığı bünyesinde olan Ceza İnfaz Kurumu tarafından gerçekleştirilir.

Hangi Bakanlıklar Kadrolu Memur Alımları Yapar?

Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm bakanlıkları tarafından kadrolu personel alımları ve sözleşmeli memur alımları gibi birçok ilan yayınlanır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan tüm personel alımları duyuruları MyMemur kamu memur alımları bölümlerinden takip edilebilir. Sitemizdeki sayfalarda düzenlenen tüm ilanlar, ilanı yayınlayan bakanlık tarafından belirtilen ve önemle üzerinde durulması, dikkat edilmesi gereken detayları içerir.

Gençlik ve Spor Bakanlığı memur alımları da bulabileceğiniz sitemizdeki ilan detayları arasında öncelikle başvuru şartları yer alır. Bazı işe alımlarda KPSS şartının aranması bazılarının ise KPSS’siz memur alımları sınıfında personel alımı olması bu ilanların en önemli noktasıdır. Adayların öncelikle bu gibi bilgilere dikkat etmesi önerilir. Bakanlık memur alımları ortaöğretimden başlamak üzere her eğitim grubundan memur alımı yapılmak üzere verilir. Bu nedenle MyMemur adlı sitemizde düzenlenen sayfalarda İçişleri Bakanlığı ilanlarında olduğu gibi kurumun belirtmiş olduğu eğitim şartları da belirtilir. Eğitim şartının uygunluğu halinde başvuru sürecine devam edem adaylardan istenen belgeler arasında mezuniyet belgeleri de bulunduğundan doğru beyanda bulunulması önem taşır.

MEB Personel Alımları da MyMemur’da

MyMemur ülke genelinde devletin duyurduğu açık kadrolara kadrolu memur alımları başvurusu yaparak kamu personeli olarak çalışmak isteyen herkesin aradığı tüm bilgileri barındırır. İster Kültür ve Turizm Bakanlığı memur alımları ile ilgileniyor olun, ister Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılan kadrolara başvuru yapacak olun tüm bu ilanlar sitemizdedir. MEB personel alımı gerçekleştirilecek olan kadroların sayısının fazla olması bu bakanlığın duyurularıyla ilgilenen kişilerin de artmasını sağlar. Bu nedenle MEB personel alımları da tarafımızdan sizler için takip edilir, düzenlenir ve sizlere MyMemur ziyaretçilerine sunulur. Öğretmen alımları da Türkiye’deki binlerce kişi tarafından MyMemur’dan takip edilmektedir.

Bakanlık Kadrolu Memur Alımları

Bakanlıklarda açılan kadroların ilan edildiği resmi internet sitelerinde her ilanda pek çok bilgi yer alır. Çoğu ilanda kadrolu memur alımları yapılacağı belirtilirken, KPSS şartsız memur alımları yapan bakanlıklar da yok değildir. Milli Savunma Bakanlığı da bunlardan biridir. Ayrıca Tarım ve Orman Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında görev verilmek üzere sözleşmeli memur alımları yapılacağı da pozisyonlarda açıklara göre duyurulur. Tarım bakanlığı atama yapılan pozisyonlar da dahil olmak üzere tüm görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarına da yer veren MyMemur ilan sayfalarında başvuru süreci hakkında bilgiler de yer alır.

Kadrolu Memur Alımları Başvuru Süreci

Ulaştırma Bakanlığı memur alımları hakkında yapılan duyuruların da ulaşılacağı adres olan MyMemur’u takip ederek memur alımları başvuru süreçleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Devlet kurumları memur alımları duyurularını yaptıklarında belirttikleri detaylar arasında başvuruların nasıl kabul edildiği, süreci nasıl başlayıp devam edeceği gibi adaylara gereken tüm bilgileri verirler. Bu bilgilerin tamamı Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ilanlarımızda olduğu gibi bütün ilan sayfalarımızdadır. Bu sayede sözleşmeli ve kadrolu memur alımları hakkında bilgi edinmek isteyen herkes nasıl bir yol haritası izlemesi gerektiğini doğru ve net bir şekilde öğrenmiş olur.

Başvurular bazı kurumlar tarafından bizzat, posta yoluyla ya da e – posta yoluyla kabul edilebildiği gibi, bazı kadrolu memur alımları da İŞKUR yani Türkiye İş Kurumu aracılığıyla gerçekleştirilir. Sağlık Bakanlığı bünyesinde diğer bakanlıklara göre biraz daha çok memur alımı yapılır Sağlık Bakanlığı çalışanlarını ilgilendiren bu ilanlarda atamalar da duyurulur. Devlet hastanelerinde görev verilmek üzere hizmetli memur alımları, hemşire memur alımları ve diğer mesleklerden pek çok memur alımı ilanı da myMemur’dadır.

Aynı bakanlık bünyesinde devlet hastanesi üniversitelerinde görevine devam eden akademik personeller için unvan değişikliği ve görevde yükselme sınavları açıldığı da sıkça duyurulur. Bu gibi atama ilanlarını da sizler için düzenlemekteyiz. Bizi takip sosyal medya hesaplarımızdan da takip ederek güncel tüm kadrolu memur alımları ve sözleşmeli personel alımları duyurularına ulaşabilirsiniz.

1 2 3