1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Bakanlıktan Sağlık Personeline Ücretsiz Ulaşım ve Konaklama İle İlgili Düzenleme Hakkında Açıklama
Bakanlıktan Sağlık Personeline Ücretsiz Ulaşım ve Konaklama İle İlgili Düzenleme Hakkında Açıklama

Bakanlıktan Sağlık Personeline Ücretsiz Ulaşım ve Konaklama İle İlgili Düzenleme Hakkında Açıklama

Sağlık Bakanlığı personele Cumhurbaşkanı kararı ile Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Ücretsiz Ulaşım ve Konaklama İle İlgili Düzenleme Hakkında Açıklama yaptı.

A+A-

Koronavirüsle mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığı personelinin ücretsiz ulaşımı için 24/03/2020 tarihindeki ve 31078 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Cumhurbaşkanı Sonucu ile;


COVID-19 istila hastalığının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında; sağlık hizmeti veren kamu ve özel sektöre ilişkin bütün esenlik kuruluş ve müesseselerinde çalışan personelin; İlgili belediye tarafınca karar verilmesi şartıyla, belediyeler ve bağlı kuruluşları ile bunların kurmuş oldukları birlik, kuruluş, işletme ve şirketlerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden, Başkentray, Marmaray ve İzban seferlerinden parasız yararlanmasının yolu açıldı.


Ek olarak sağlık çalışanlarımızın vazife bitirdikleri sağlık tesisine en yakın kamu sosyal tesislerinde (misafirhanelerde) parasız kalabilmelerinin yolu açılmış oldu.
Cumhurbaşkanı Kararına uygun planlama ve tatbik tesis edilmesi ile bu mevzuda herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi hususunda İçişleri Bakanlığımızca Valiliklere direktif verilmiştir.

kararname.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler