Bakanlıktan Covid-19 Alarmı!

Sağlık Bakanlığı, Covid-19 pandemisi ile mücadele kapsamında almış olduğu yeni karar ile tüm illere genelde gönderdi, yoğun bakımda tedavi gören hastalarla ilgili önemli bir gelişmeyi duyurdu.

73446
Daha Fazla Göster

Türkiye’de semptom göstermeyen hastaların da açıklanmaya başlaması ile beraber, günlük 6 bin olarak açıklanan vakalar bir anda 28 binlere çıktı, vatandaşlar durumdan endişe duymaya başladı. Sağlık Bakanlığı da bu çerçevede önemli kararlar alarak tüm illere gönderdiği genelgede, kritik kararların altını çizdi. Alınan yeni karar ile beraber özel hastanelerde pandemi sürecinde ek yatak taleplerinin Bakanlık tarafından karşılanacağına dikkat çekildi. Böylelikle, hastanelerdeki doluluk oranlarının önemli ölçüde azaltılması ve daha kapsamlı tedavinin önünün açılması bekleniyor.

Oranlar Artıyor

Günlük vaka tablosu baz alındığında, son iki gündür semptom göstermeyen Covid-19’luların da tabloya dahil edilmesi ile beraber günlük 30 bine yakın vaka bilgisi paylaşılıyor. Sağlık Bakanlığı, yoğun bakım oranlarının git gide artmasından kaynaklı olarak yeni kritik önlemler almaya hazırlanıyor. Türkiye’de yoğun bakım yatak sayılarının yüzde 60’ı devlet hastanelerinde bulunurken, kalan yüzde 40’lık oran da diğer hastanelerde yer alıyor.

Doluluk Oranlarına Karşı Hamle

Bazı illerde Covid-19 döneminin son günlerinde yatak doluluk oranlarının yüzde 80’lere yaklaşması ile beraber, Bakanlık özel hastanelerin ek yatak taleplerini karşılama kararı aldı. Alınan karar, tüm illere gönderilen genelge ile duyuruldu, hastanelere ek yatak gönderileceği açıklandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bakanlıktan Covid-19 Alarmı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!