1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. MEVZUAT

  4. Bakıma Muhtaç Engelli Bireylere Yönelik Özel Bakım Merkezleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik
Bakıma Muhtaç Engelli Bireylere Yönelik Özel Bakım Merkezleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

Bakıma Muhtaç Engelli Bireylere Yönelik Özel Bakım Merkezleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

Bakıma Muhtaç Engelli Bireylere Yönelik Özel Bakım Merkezleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi gazete 16 Ağustos 2014

A+A-

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı tarafından Bakıma Muhtaç Engelli Bireylere Yönelik Özel Bakım Merkezleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi gazete 16 Ağustos 2014 Cumartesi günü yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmelikte 3 değişiklik yapılmıştır. Yapılan yönetmelik değişikliği aşağıdaki gibidir.

 

16 Ağustos 2014  CUMARTESİ

Resmî Gazete

Sayı : 29090

YÖNETMELİK

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Maliye Bakanlığından:

BAKIMA MUHTAÇ ENGELLİ BİREYLERE YÖNELİK ÖZEL BAKIM

MERKEZLERİ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK

YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 16/8/2013 tarihli ve 28737 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Bakıma Muhtaç Engelli Bireylere Yönelik Özel Bakım Merkezleri Yönetmeliğinin geçici 3 üncü maddesinin ikinci fıkrasında yer alan “bir yıl” ibaresi “iki yıl” olarak değiştirilmiştir.

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin geçici 5 inci maddesinde yer alan “bir yıl” ibaresi “iki yıl” olarak değiştirilmiştir.

MADDE 3 – Aynı Yönetmeliğin 64 üncü maddesinde yer alan “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığınca” ibaresi “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Maliye Bakanlığınca” olarak değiştirilmiştir.

MADDE 4 – Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Maliye Bakanlığınca müştereken hazırlanan bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 5 – Bu Yönetmelik hükümlerini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı yürütür.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.