1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Balıkesir Üniversitesi Akademik Personel Alacak
Balıkesir Üniversitesi Akademik Personel Alacak

Balıkesir Üniversitesi Akademik Personel Alacak

Üniversitemiz akademik birimlerine 2547 Sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili hükümleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır.

A+A-

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ'nden

Üniversitemiz akademik birimlerine 2547 Sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili hükümleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır.

Adayların Balıkesir Üniversitesi Öğretim Üyesi Kadrolarına Başvuru ve Atanma/Yeniden Atanma Kriterlerini Web Sitesinden  ulaşılabilir) sağlamaları, 657 Sayılı Kanunun 48. maddesindeki genel şartları taşımaları gerekmektedir. Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul'ca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

A- PROFESÖR; BAŞVURU ŞARTLARI

  • Profesör kadroları daimi statüde olup, adayların başvurdukları anabilim dallarını belirtir dilekçelerine ekleyecekleri Doçentlik Başarı Belgesinin tasdikli örneği, özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, hizmet cetveli, yayın listesi, Akademik Etkinlik Değerlendirme Formu (form ayrıca yayın dosyalarına da konacaktır) ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyalarını 6 takım halinde Personel Daire Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.
  • Adaylar dilekçelerinde yayınlarından birini Başlıca Araştırma Eseri olarak göstereceklerdir.

B- DOÇENT ; BAŞVURU ŞARTLARI

  • Doçent kadroları daimi statüde olup, adayların başvurdukları anabilim dallarını belirtir dilekçelerine ekleyecekleri Doçentlik Başarı Belgesinin tasdikli örneği, özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, hizmet cetveli, yayın listesi, Akademik Etkinlik Değerlendirme Formu (form ayrıca yayın dosyalarına da konacaktır) ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyalarını 4 takım halinde Personel Daire Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

Adayların başvuru dilekçelerinde T.C. Kimlik Numarası, yazışma adresi ile telefon numaralarını bildirmeleri gereklidir. İlan şartlarına uygun olmadığı sonradan anlaşılan başvurular geçersiz sayılacaktır. Son başvuru tarihi ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 gündür. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

  • Profesör unvanı olanlar Doçent kadrolarına başvuramazlar.
  •  

BİRİMİ

BÖLÜM/ANABİLİM DALI

UNVAN

KAD.

DER.

ADET

AÇIKLAMA

TIP FAKÜLTESİ

Dahili Tıp Bil.Böl./Çocuk Sağlığı Hastalıkları

Doçent

2

1

 

FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ

Biyoloji Böl./Moleküler Biyoloji

Profesör

1

1

 

Tarih Böl./Osmanlı Müesseseleri ve Medeniyetleri Tarihi

Doçent

1

2

 

VETERİNER FAKÜLTESİ

Temel Bilimler Böl./Fizyoloji

Profesör

1

1

 

NECATİBEY EĞİT.FAK.

Eğitim Bil.Böl./Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Doçent

3

1

Mesleki Rehberlik alanında çalışmaları olmak.

BANDIRMA İKTİSADİ ve İDARİ BİLİMLER FAK.

İktisat Bölümü/İktisat Teorisi

Profesör

1

1

 

Siyaset Bilimi ve Kamu Yön.Böl./ Kentleşme ve Çevre Sor.

Profesör

1

1

 

İKTİSADİ ve İDARİ BİLİMLER FAK.

İşletme Bölümü/Muhasebe ve Finansman

Profesör

1

1

 

Siyaset Bilimi ve Kamu Yön.Böl.

Profesör

1

1

 

TURİZM FAKÜLTESİ

Turizm İşletmeciliği Böl.

Doçent

1

1

Kongre Turizmi ve Fuar organizasyonu alanında çalışmaları olmak.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.