1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bank Asyada Parası Olan Ne Yapacak
Bank Asyada Parası Olan Ne Yapacak

Bank Asyada Parası Olan Ne Yapacak

Bank Asyada Parası Olan Ne Yapacak

A+A-

Bankacalık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ' nun son yaptığı topantıda Bank Asya’nın ortaklık yapısına ilişkin denetimlerin sonucunu değerlendirdi. Yapılan açıklamada, imtiyazlı paya sahip bazı ortakların kurucularda aranan nitelikleri taşıdıklarını gösterir bilgi ve belgelerin verilen süreye rağmen Kuruma intikal ettirilmediği bu nedenle Kanunun 18.maddesinde yer alan Nitelikli paya sahip olan ortakların kurucularda aranan nitelikleri taşıması şarttır, ilkesi ile aldığı kararı uygulayarak Bank Asya'daki yüzde 63'lük hisselere TMSF aracağılı ile el koydu Bunun üzerine sabah saatlerinde Bank Asya yönetim kurulunu ve genel müdürünü değiştirdiğini açıkladı.

Bu durum Bank Asya'da parası olan vatandaşlar  için büyük bir endişe ve kaygı yarattı .TMSF yetkilileri bu konuda bir açıklamada bulundu.

TMSF yetkilileri BDDK’nın aldığı kararı uyguladıklarını söylediler. Katılım bankalarında da 100 bin TL’ye kadar sigortanın geçerli olduğunu söyleyen yetkililer genel müdürlükte arama yapıldığını bildirerek Bank Asya'da 100 bin TL'nin altında parası olanlar sigorta güvencesi altında olacaklardır ve küçük miktardaki hesaplardan başlanarak isteyen kişilere paralarını devlet güvencesi altında ödenecegini bildirdiler.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.