1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Banka Promosyonunu Alamayan Sağlık Personeli Olmayacak
Banka Promosyonunu Alamayan Sağlık Personeli Olmayacak

Banka Promosyonunu Alamayan Sağlık Personeli Olmayacak

Bundan sonra sağlık personelleri banka promosyonu ile alakalı bir sorun yaşamayacak. Yayınlanan genelge ile sağlık personeli promosyonu garanti altında İşte Detaylar

A+A-

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu yayınladığı genelge ile Sağlık personelinin Banka Promosyon mağduriyetini gidermek için adımı attı.

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Genelge yayınlayarak sağlık personelleri arasında mağduriyete sebep olan bir konuyu çözmeye yönelik adım attı. TKHK Yayınladığı genelge ile Banka ile anlaşma yapıldıktan ve promosyon dağıtımı yapıldıktan sonra kuruma gelen bir sağlık personelinin promosyon alamamasını, konu ile alakalı mahkemeye gidilmesi durumunda ise davanın Sağlık personeli lehine olduğunu ve promosyon ücretlerinin nasıl ödeneceği hakkında, tereddüte düşüldüğünü konu almış ve bu durum ile alakalı olarak bilgilendirme yapmıştır.

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Genelgede yaptığı  açıklamada Banka Promosyon ödemesi ile alakalı olarak Kamu hastaneleri Sekreterliklerini bilgilendirmektedir. Peki ne Önerildi? İşte Cevap;

 

  • Hastane İdaresi ile Banka arasında sözleşme imzalanması durumunda sözleşmede sonradan gelecek olan sağlık personeli için sözleşme süresi göz önüne alınarak orantılı olarak ödemesi yapılması için sözleşmede bu maddenin bulunması,
  • Eğer Bir personel promosyonunu alamayıp mahkemeye verirse ve promosyon alması hususunda karar çıkarsa O personelin promosyon ödemesi Dönder sermayeden karşılanacak.
  • Ayrıca ilama bağlı borçların döner sermaye bütçesinden ödenmesini takiben 7 işgünü içerisinde, yersiz ödemeye neden olanlara rücu davası açılıp açılmayacağını değerlendirmek üzere inceleme ve/veya soruşturma başlatılması, bu türden ödemeye sebebiyet veren ilgililerin kasıt, kusur, ihmal veya tedbirsizliğinin tespit edilmesi halinde oluşan zarar için kendilerine rücu edilmesi,
  • Sözleşmeden kaynaklı olarak oluşan damga vergisinin banka tarafından ödenmesi için gerekli maddenin sözleşmeler eklenmesi, amaçlanarak genelghe tarihi sonrası tüm bana anlaşmalarında bu maddelerin dikkate alınması istendi.

Eğer Genelge tarihi sonrası yapılan anlaşmalar ile hala personel mağduriyeti devam eder ve herhangi bir personel mahkemeye promosyon ile alakalı dava açar ve Kurumun aleyhine sonuçlanırsa, durumun sorumlusu olarak da, komisyon üyeleri tutularak kurum aleyhine her türlü zararın muhatabı oloacak.

GENELGE İÇİN TIKLAYINIZ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.