1. HABERLER

  2. EKONOMİ HABERLERİ

  3. Banka Ve Kredi Kartları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı
Banka Ve Kredi Kartları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı

Banka Ve Kredi Kartları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı

Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu tarafından banka kartları ve kredi kartları hakkında yönetmelikte değişikliğe gidildi.

A+A-

Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu (BDDK), banka kartları ve kredi kartları hakkında yönetmelikte değişiklik kararı aldı. BDDK banka kartları ve kredi kartları hakkında yönetmelikte değişiklik yapılmasına ilişkin yönetmeliğin içeriğini açıkladı.

Madde 1: 10/03/ 2007 tarihli ve 26458 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Banka kartları ve Kredi kartları hakkında yönetmeliğin 26. Maddesinin yedinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiş olup ve aynı maddenin sekizinci fıkrası yürürlükten kaldırılmıştır.

BDDK banka ve kredi kartları yönetmeliğinde yapılan değişiklikle, “mal ve hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dahil olmak üzere kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit avans çekimlerinde taksitlendirme süreleri Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığının görüşleri alınarak kurulca belirlenir.” Kararı alındı.

Ayrıca bu yönetmeliğin hükümleri BDDK tarafından yürütülüp, yeni yönetmelik ise yayımı tarihinde yürürlüğe girecektir.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler