1. HABERLER

  2. EKONOMİ HABERLERİ

  3. Bankalar İsimlerini Değiştirerek Yeni Kesintiler Yapmaya Devam Ediyor
Bankalar İsimlerini Değiştirerek Yeni Kesintiler Yapmaya Devam Ediyor

Bankalar İsimlerini Değiştirerek Yeni Kesintiler Yapmaya Devam Ediyor

Bankalar, Haksız Yere Ücret ve Kesinti Yapmaya BDDK’nın Yasaklamasına Rağmen Devam Ediyor

A+A-

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Bankalardan müşterilerine haksız yere aldıkları ücretler konusunda birçok kısıtlama getirmişti. Fakat Bankalar bu yasaklanan ücret kesintilerini sürekli isim ve yöntem değiştirerek vatandaştan almaya ve BDDK yeni düzenleme yapana kadar devam ettiriyor.

Yeni ücretlendirme sistemi: HESAP YÖNETİM ÜCRETİ! Nedir bu ücret kesinti tipi? Daha önce “Bankacılık Hizmet Geliri” olarak telefonla yapılan istihbarat ücreti alınıyordu. Tepki üzerine BDDK yasakladı. Fakat ismi değişerek bu kez de “Hesap Yönetim Ücreti”  olarak devreye girdi.  Önceki sistemden bir farkı olmayan HYÜ’yü zaten yasaklamıştı. İstihbarat ücreti, kredi işlem fişi ücreti, ödeme planı ücreti gibi adlar altında herhangi bir ücret tahsil edilmeyecektir şeklinde daha önce BDDK’nın yönetmeliği mevcuttur. Bu “Hesap Yönetim Ücreti’de” yasaklanan ücretler arasındadır.

İsim değişiklikleriyle BDDK farkına varana kadar neden müşteri memnuniyetini göz ardı edilerek mağduriyetler yaşatılıyor ve haksız kazanç elde ediliyor! 

BANKLARIN TAHSİL EDEMEYECEĞİ ÜCRETLER İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.