Barış Pınarı Harekâtı’nda Siyasiler Ne Dedi? Trump’dan Son Dakika AÇıklaması

Barış Pınarı Harekâtı 9 Ekim 2019 tarihi saat 16.00 itibariyle uygulanmaya başlandı. Operasyon videosu ve fotoğrafları ile siyasilerin son daika açıklamaları...

56742
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Barış Pınarı Harekâtı 9 Ekim 2019 tarihi saat 16.00 itibariyle uygulanmaya başlandı. Bildiğiniz üzere operasyon öncesi ABD Başkanı Donald Trump bazı tehditler savurmuş ve ekonomimizi hedef alabileceğini ifade etmişti. Peki son duru nedir? İşte Paylaşılan resim ve videolar ile twitter  açıklamaları haberimizde…

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BARIŞ PINARI HAREKÂTI AÇIKLAMASI

Türk Silahlı Kuvvetleri’miz Suriye Milli Ordusu’yla birlikte Suriye’nin kuzeyinde PKK/YPG ve Deaş terör örgütlerine karşı #BarışPınarıHarekatı’nı başlatmıştır. 

Amacımız güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış ve huzuru getirmektir.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI BARIŞ PINARI HAREKÂTI AÇIKLAMASI

Barış Pınarı Harekâtına katılan Kahraman Komandolarımız, Fırat’ın Doğusunda ilerlemeye devam ediyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Barış Pınarı Harekâtı kapsamında hava kuvvetleri unsurları ve ateş destek vasıtaları ile şu ana kadar terör örgütüne ait toplam 181 hedefi ateş altına aldı.

baris-pinari-harekâti.jpg

DEVLET BAHÇELİ BARIŞ PINARI HAREKÂTI AÇIKLAMASI

Türk milleti haklı, meşru ve tarihi nitelikli yüksek mücadele sürecini sağlam bir inançla, tavizsiz bir iradeyle başlatmış, Suriye’nin kuzeyine beklenen ilk hamleyi yapmıştır. Güney sınırlarımız boyunca açılmak istenen terör koridorunun, kurulmak istenen terör devletinin imha edilmesi maksadıyla kararlı siyaset ve kahramanca ruh devreye girmiştir.

Türk Silahlı Kuvvetleri ile Suriye Milli Ordusu eşgüdüm ve işbirliği halinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerinin kökünü kazımak hedefiyle muazzam bir harekatın içindedir. Türkiye Cumhuriyeti, saat 16.00 itibariyle başlayan Barış Pınarı Harekatıyla bekasını ve milli varlığını çok ciddi şekilde tehdit eden hain ve bölücü örgütleri yuvalandığı ve saklandığı coğrafi alanlarda etkisiz hale getirmek için kutlu bir sefere çıkmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi Barış Pınarı Harekatı’nın yürekten ve tam bir destekle arkasında ve yanındadır. Terör örgütlerinin belinin kırılması, Türkiye’yi kuşatma ve kundaklama niyetine haiz mihrakların oyunlarının bozulması artık kaçınılmaz bir mecburiyettir

KEMAL KILIÇDAROĞLU BARIŞ PINARI HAREKÂTI AÇIKLAMASI

Dualarımız, kahraman askerlerimizin burnu dahi kanamadan #BarışPınarıHarekatı’nın bir an önce başarılı bir şekilde tamamlanması için… Allah evlatlarımızı korusun, Allah evlatlarımızı muzaffer eylesin.

TRUMP SON DAKİKA AÇIKLAMASI

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray’da, Suriye kararına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. ABD Başkanı Donald Trump, YPG için doğrudan PKK ifadesini kullanarak, “Barack Obama döneminde olduğu gibi Türkiye’nin ölümcül düşmanı olan PKK ile ortaklık yaptığınız zaman, bu son derece zor bir durum olur. Onlar uzun yıllardır birbirinden nefret ediyorlar.” ifadesini kullandı.

Suriye ile ilgili kararının doğru olduğunu savunan Trump, “Artık bu sonu gelmez savaşı bitirmenin zamanı gelmişti.” dedi.

Ayrıca YPG için doğrudan PKK ifadesini kullanan Trump, “Obama döneminde olduğu gibi Türkiye’nin ölümcül düşmanı olan PKK ile ortaklık yaptığınız zaman, bu son derece zor bir durum olur. Onlar uzun yıllardır birbirinden nefret ediyorlar.” değerlendirmesinde bulundu.  Trump, ABD’nin Orta Doğu’daki varlığını da “en kötü hata” olarak nitelendirdi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!