Baro Başkanı Er: “Kamu Avukatlarının Sorunlarını Çözmek İçin Çalışıyoruz”

Mersin Barosu Başkanı Ali Er, kamuda çalışan avukatların mali ve özlük hakları ile fiziki şartlarının iyileştirilerek, mesleğin önemi ve saygınlığına...

Baro Başkanı Er: "Kamu Avukatlarının Sorunlarını Çözmek İçin Çalışıyoruz"
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin Barosu Başkanı Ali Er, kamuda çalışan avukatların mali ve özlük hakları ile fiziki şartlarının iyileştirilerek, mesleğin önemi ve saygınlığına yakışır bir şekilde yeniden düzenlenmesi için yapmış oldukları başvuruların takibini yaptıklarını söyledi.

Er, beraberinde Mersin Barosu Kadın Hakları Merkezi Başkanı Ayfer Baydar ile birlikte Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan kurum avukatlarını ziyaret etti.

Mersin Barosu’na ve diğer barolara kayıtlı olan kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan avukatların, “657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na göre 3000 olan ek göstergesinin, 3600 olarak düzenlenmesi için 2017 Eylül ayı içerisinde Cumhurbaşkanlığına, Başbakanlık ve Maliye Bakanlığına başvuruda bulunduklarının bilgisini veren Er, başvurunun takibini yaptıklarını, ayrıca tüm kamu avukatlarının sorunlarını tek tek dinleyerek, ardından kurum amirleriyle ve müdürleri ile görüşerek sorunları çözmek için gerekli girişimleri yaptıklarını belirtti.

Er, konuşmasında ayrıca, kamuda çalışan avukatların bağımsızlığının tanınması, avukatın “Avukatlık Yasası’na aykırı bir şekilde teftiş ve denetlenmesi ile disiplin ve soruşturma usullerinde yasaya aykırı uygulamalara son verilmesi için etkin bir şekilde çalıştıklarını ifade etti.

İhlas Haber Ajansı İHA

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!