1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. Başarısız Öğretmenler
Başarısız Öğretmenler

Başarısız Öğretmenler

Öğretmen Niteliğinin Bir Göstergesi Olduğu Varsayılan ÖABT'deki Başarısızlık...

A+A-

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı Meb 'e bağlı okullarda görevli Öğretmenler KPSS puanıyla atanmaktadır. 2014 yılında yapılan bir düzenlemeyle Öğretmen Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sınava eklenerek puan hesaplamasına dahil edildi.

Öğretmen Alan Bilgisi Testi'nde (ÖABT) başarının bir hayli düşük kalması dikkatlerden kaçmadı. Kpss ÖABT alan testinde kendi branşlarında sınava giren öğretmen adaylarının genel ortalaması bir hayli düşük çıktı. 

Genel ortalaması en düşük olan branşlar Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Almanca, Fizik, Fransızca, Matematik (Lise), Kimya ve Biyoloji şeklinde sıralanırken, sorulan 50 sorudan ortalama 20 net dahi yapılamadı.

Genel ortalaması yüksek olan bıranşlar iseTürkçe,  Sosyal Bilgiler,  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İngilizce ve Rehber Öğretmen şeklinde. Alan bilgisi testinde 50 sorudan ortalama 25 netin üzerine çıkmayı başardı.

Öğretmen Alan Bilgisi Testi (ÖABT) genel sınavında sorulan 50 sorunun ortalama 30 cevap bile verilememesi Öğretmenlerin eğitim seviyesi konusunda tartışmalara neden oluyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.