Başbakan açıkladı Yıllık izine birkaç haftaya çıkılabilecek

Başbakan Yıldırım yıllık izin hakkında açıklamada bulundu. Yıllık izinlerin birkaç haftaya normale döneceğini açıkladı.

23328
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başbakan Yıldırım önceki gün kahvaltıda buluştuğu gazetecilere Yıllık izinler hakkında açıklamalarda bulundu. 15 Temmuz da hain ve vahşi darbe girişiminin ardından ülkemizde her şey normale dönmeye başlıyor. 19 Temmuz Salı günü çıkarılan genelgeyle tüm kamu kuruluşlarında çalışan kamu personellerinin tüm izinleri iptal edilmişti. Başbakan Yıldırım önceki günlerde yıllık izinlerin birkaç haftaya normale döneceğini belirtti.

Başbakan Yıldırım Yıllık izinlerin iptal edilmesinin normal bir vatandaşın veya Fetö terör örgütüne karışmamış insanlar için olmadığı suça karışmış ve FETÖ terör örgütüne üye memurların kaçmasının önüne geçilmesi için iptal edildiğini belirtti. En yakın zamanda mağdur olan Darbe girişimine ve FETÖ terör örgütüne bulaşmamış olan memurların yakın zamanda izine çıkabileceğini belirtti. Yaptığı açıklamada ‘’ İşinde gücünde olan ve bu işlere bulaşmamış olan memurlara yönelik bir tedbir yoktur. Bu tedbirler FETÖ terör örgütüne mensup memurlar için alınmıştır. Birkaç haftaya ise izin konusu normale dönecek. Hacca gideceklerin ise izinlerin herhangi bir sıkıntı yaşanmayacaktır.’’ Açıklamasında bulundu.

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 5 sene önce

    Başbakanım tüm memurların izinlerini normale döndürürken polislerin izinlerini de normale döndürmeyi unutmazsan seviniriz. Son 3 yıldır yazın izinler iptal Olduğu için izne çıkamıyoruz. Lütfen bari bu sene yazın izne çıkabilelim…

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!