Başbakan Binali Yıldırım’dan bedelli askerlik açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, Bedelli askerlik çıkacak mı sorusuna son noktayı koydu. 2016 da Bedelli askerlik çıkar mı? Bedelli askerlik detayları haberimizde yer alıyor.

23356
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başbakan Binali Yıldırım Katıldığı bir televizyon programında ekonomiden eğitime; askeri okullardan askerliğe kadar tüm çalışmalar hakkında bilgi verdi. Milyonlarca kişi tarafından çalışma olup olmadığı merak edilen bedelli askerlik konusuna da Başbakan Binali Yıldırım açıklık getirdi. Bedelli askerlikte son durum ne? Bedelli askerlik çıkacak mı?

Başbakan Binali Yıldırım, devletin malına verilen zararlar, kullanılan silahların her yönüyle hesabının sorulacağını söyleyen Başbakan Yıldırım, vatandaşların darbenin bastırılmasına en büyük katkıyı sağladığını bir kez daha dile getirdi. Başbakan Binali Yıldırım, bedelli askerlik çıkacak mı sorusuna noktayı koydu. Bedelli askerliğin şu an için gündemde olmadığını dile getirdi.

Bedelli askerlik konusunda vatandaşlar arasında iki farklı fikir ayrılığı bulunuyor. Kimisi Vatan, Millet, Sakarya deyip her Türk evladının gidip askerlik yapması gerektiğini savunuyor. Kimisi ise profesyonel askerlikten yana olup bedelli askerliğe sıcak bakıyor. Ülkemizde, profesyonel askerliğin tekrardan gündeme gelmesi, 20 yaşındaki gençlerin terörle mücadele operasyonları gibi kritik bölgelerde görevlendirilmesinin yerine profesyonel birlikler tarafından yürütülmesi daha doğru olur görüşündeler.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!