1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Başbakan Davutoğlu'ndan 47 Bin Öğretmen Atama Duyurusu
Başbakan Davutoğlu'ndan 47 Bin Öğretmen Atama Duyurusu

Başbakan Davutoğlu'ndan 47 Bin Öğretmen Atama Duyurusu

Başbakan Ahmet Davutoğlu 47.000 Öğretmen Ataması Yapılması İçin Düğmeye Bastı

A+A-

Başbakan Ahmet Davutoğlu Ağustos ayında 47.000 Öğretmen ataması yapılması için düğmeye bastı. Nisan ataması bekleyen öğretmenleri üzecek olan bu haber NİSAN ayında atama yapılmayacağının da sinyalini verdi. Fakat görüşülecek bu önergede EN NİSAN ATAMASI çıkması muhtemel görünüyor.

Başbakanın imzasıyla Meclis Başkanlığına Kanun Tasarısı önerisinde bulunuldu. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun imzasının olması 2015 yılında sadece bu atamanın olacağını gösteriyor. Yapılacak olan bu atama ek 15.000 atama ile birlikte ciddi bir sayıya ulaşacaktır. Her ne kadar Nisan atamasını bekleyenleri üzse de bu haber Ağustos için ciddi bir adım. Yine de Nisan ataması isteyenlerin davalarında vazgeçmemesi gerek ve bu ciddi adımı nisan için gerçekleştirme yolunu açmalıdırlar.

Açık uçlu kanun tasarısı metnine göre normal atama izni Ağustos dönemi için alınır fakat bu kez farklı görünüyor.
KHK'da yapılacak değişiklikle:

KANUN TASARISI

MADDE 1- 25/8/2011 tarihli ve 652 sayılı Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye aşağıdaki ek madde eklenmiştir.

"EK MADDE 2- (1) Ekli listede yer alan kadrolar ihdas edilerek 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin eki (I) sayılı cetvelin Milli Eğitim Bakanlığına ait bölümüne eklenmiştir."

MADDE 2- Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

KURUMU : MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TEŞKİLATI : TAŞRA

İHDAS EDİLEN KADROLARIN SERBEST TUTULAN: 47.000, TOPLAM 47.000

 

SINIFI UNVANI DERECESİ KADRO ADEDİ KADRO ADEDİ EÖH Öğretmen (1-9) 47.000

Eğitim ve öğretim hizmetlerinin yürütülebilmesi bakımından yeterli personelin istihdam edilmesine ihtiyaç bulunmaktadır. Bu çerçevede, Tasan ile Milli Eğitim Bakanlığına toplam 47.000 adet öğretmen kadrosu ihdas edilmektedir.

MADDE 1 Madde ile; Milli Eğitim Bakanlığına toplam 47.000 adet öğretmen kadrosu ihdas edilmektedir. MADDE 2 Yürürlük maddesidir. MADDE 3 Yürütme maddesidir.

 

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.