Başbakan Yıldırım kamudan uzaklaştırılan kişi sayısı ile kapatılan kurumları açıkladı

Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklamada Kamu'da 80 bin'e yakın kişinin görevden uzaklaştırıldığı belirtildi. Ayrıca Fetö terör örgütüne ait tüm okul, hastane, yurt, vakıf vs. gibi tüm kurumların sayısını da açıkladı. İşte detaylar.

23479
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başbakan Binali Yıldırım’ın yaptığı açıklamada 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Fetö terör örgütüne ait tüm kurumların sayısı ve görevden el çektirilen kişi sayısı belli oldu. Bugün itibarı ile toplamda 79 bin 900 olarak açıklanan sayı ile görevden uzaklaştırılan personel sayısı 80 bine yaklaştı. Ayrıca Fetö terör örgütüne ait tüm sağlık ve eğitim kurumlarına el konuldu. Yapılan açıklama sonrasına tek tek el konulan kurumların sayısı şu şekilde.

Sağlık hastanesi 35 adet olarak açıklandı. Eğitim ve öğretim kurumu sayısı bin 61. El konulan yurt sayısı 800 adeti buldu. Kurs ve etüd merkezlerinin sayısı 223 olurken vakıflar 129 ve dernek sayısı ise 1125 olarak açıklandı. Ayrıca 15 yükseköğretim kurumu, 19 sendika bulunuyor. Basın ve medya alanında haber ajansı 16, radyo 23, gazete 43 ve yayınevleri ise 29 oldu. Ayrıca diğer 4 bin 262 kurum ve kuruluşa da el konulduğu açıklandı. Binali Yıldırım tarafından açıklanan bu sayı sonrasında darbeye kalkışanların darbe yediği belirtilirken darbenin bastırılmış olduğu söylendi. 40 yıllık bir birikimin uzun bir süreçte ele alınarak temizleneceği belirtildi. Bunun biraz saban alacağını ve darbe girişiminin sebeplerinin ortadan kaldırılacağını belirtti.

Alınan Olağanüstü Hal (OHAL) kararı ile bu sürecin tekrarlanmaması için gerekli tüm tedbirlerin alındığı belirtildi ve benzer bir kalkışmanın olmaması için ilan edildiği açıklandı. Terör örgütünün tüm bağlantılarının henüz belirlenmediğini ve kalkışmanın tekrarlanmaması için gerekli tüm önlemlerin alınmaya devam edeceği belirtildi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!