Başbakanlık Kurban Bayramı idari izin açıklaması

Başbakanlık tarafından yayınlanan yazıda Kurban Bayramın'da bir günlük idari izin ile ilgili açıklamada bulunuldu. O gün çalışan personel ile ilgili detaylar için tıklayınız.

23766
Daha Fazla Göster

Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü tarafından idari izin konulu yazıda Kurban Bayramı tatilinin 11 Eylül 2016 Pazar günü 13:00’da başlayıp 15 Eylül perşembe günü sona ereceği belirtildi. Başbakanlık yayınladığı yazıda Kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede eleman bulundurulması gerektiğini belirtti.

Ayrıca Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü, kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 16 Eylül Cuma günü tam gün idari izinli sayılmalarını uygun gördüğü belirtildiği ifade edildi. Dolayısıyla Kurban Bayramı tatili sonrasındaki bir günlük idari izin süresince görevli olan personellere herhangi bir fazla ödemede bulunulmayacağı belirtilmesinin yanı sına ayrıca kullanamadıkları idari izinlerin de kurum yöneticilerinin uygun gördüğü zamanlarda kullandırılabilmesi için gerekli tedbirlerin alınması istendi.

Bilindiği üzere kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar için 9 günlük Kurban Bayramı tatili müjdesi gelmişti. 16 Cuma günü de buna dahil edilmişti.  Başbakanlıktan daha önce yapılan açıklama sonrasında Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü de yaptığı açıklama ile 16 Eylül’de çalışanlara daha sonra idari izin verileceğini belirtti. Resmi yazı için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Başbakanlık Kurban Bayramı idari izin açıklaması

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!