1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. Başbakanlık YTB Sözleşmeli Personel Alımı ve Uzman Yardımcılığı Yönetmeliği Yayımlandı
Başbakanlık YTB Sözleşmeli Personel Alımı ve Uzman Yardımcılığı Yönetmeliği Yayımlandı

Başbakanlık YTB Sözleşmeli Personel Alımı ve Uzman Yardımcılığı Yönetmeliği Yayımlandı

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) sözleşmeli personel alımı ve uzman yardımcısı alımı yönetmelikleri yayımlandı.

A+A-

Başbakanlık YTB sözleşmeli personel alımı ve uzman yardımcılığı giriş sınavı hakkında yönetmelikler yayımlandı. 16 Aralık 2017 tarihli Resmi Gazete’de Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığında Çalıştırılacak Yerli Sözleşmeli Personel Hakkında Yönetmelik ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzmanlığı Yönetmeliği ilan edildi.

Başbakanlık YTB sözleşmeli personel yönetmeliğinde; memur alımı giriş sınavı, başvuru şartları, işe başlama esasları gibi esaslara yer verildi. Buna göre alınacak personelde 40 yaşını doldurmamış olmak, belirlenecek lisans bölümlerinden mezun olmak, YDS’den en az B düzeyinde puan almış olmak şartları aranacak.

Sözleşmeli personel giriş sınavı Başkanlık tarafından yapılacak. Yapılacak olan yazılı veya sözlü sınav ile boş olan sözleşmeli personel pozisyonlarına atamalar gerçekleştirilecek.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzmanlığı Yönetmeliğinde de giriş sınavı, sınavın duyurulması, başvuru şartları gibi esaslar yer aldı. Mesleğe özel yarışma sınavı yazılı veya sözlü olarak yapılacak. Sınav çoktan seçmeli test ya da klasik sınav şeklinde yapılabilecek.

Uzman yardımcılığı başvuru şartları arasında giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayı esas alınarak 35 yaşını doldurmamış olmak yer alacak. Ayrıca hukuk, siyasal bilgiler, iletişim, iktisat, işletme, iktisadî ve idarî bilimler fakülteleri mezunları, YDS’den en az B düzeyinde puan almış adaylar uzman yardımcısı alımı için başvuru yapabilecek.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler