1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başkan Deniz: “Kamu Görevlilerine Zarar Veren Uygulamalardan Vazgeçilmelidir”
Başkan Deniz: “Kamu Görevlilerine Zarar Veren Uygulamalardan Vazgeçilmelidir”

Başkan Deniz: “Kamu Görevlilerine Zarar Veren Uygulamalardan Vazgeçilmelidir”

Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı ve Memur-Sen İl Temsilcisi Ali Deniz, istişareyle alınmayan kararların, eğitim çalışanlarının desteğini almayan,...

A+A-

Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı ve Memur-Sen İl Temsilcisi Ali Deniz, istişareyle alınmayan kararların, eğitim çalışanlarının desteğini almayan, meşruiyeti tartışmalı hiçbir politikanın başarıya ulaşmasının mümkün olmadığını söyledi.

Eğitim-Bir-Sen Mehmet Akif İnan Konferans Salonunda gerçekleştirilen haftalık olağan istişare toplantısında, sendikal çalışmalar konuşularak, eğitimin gündemine ilişkin değerlendirmeler yapıldı.

Eğitimin sorunların ele alındığı, çözüm önerilerinin görüşüldüğü toplantıda konuşan Başkan Ali Deniz, "Zemini sağlam olmayan, meşruiyeti bulunmayan uygulamalar zamanla daha büyük sorunlara yol açar. Eğitimcilerin hissiyatına değer vermeyen, oluşturulan politikalarda alanın tecrübesine başvurmayan pek çok girişim ya sıkıntılara neden olmuş ya da atıl kalmıştır. Bu nedenle, geçmişten ders alınmalı, ülkeye, millete, kamu görevlilerine zarar veren iş ve işlemlerden uzak durulmalıdır. Eğitimin farklı kademelerinde yer alan insanların ne düşündüklerine bakmadan, tepkilerine aldırmadan, hassasiyetleri gözetilmeden performanslarını değerlendirmenin, not verenleri not verilenlerle ve birbirleriyle ölçmeye kalkışmanın mantığını anlamakta güçlük çekiyoruz. Bu tür bir yaklaşımın ve uygulamanın neticesinde yıpranacak, örselenecek, itibarı zedelenecek olanlar eğitimcilerdir. Akamete uğrayacak olan ise yarına ilişkin umuttur. Uygulanabilir olmayan dayatmalar yerine eğitimden beklenenler ekseninde öğretmenden beklentiler ortaya konulmalı ve bu doğrultuda öğretmenlere daha fazla destek olunmalıdır" şeklinde konuştu.

İhlas Haber Ajansı İHA

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.