Başkan Ergül’den “Çöp Alanı” Açıklaması

Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, belediye tarafından denize çöp döküldüğü iddialarına ilişkin, "Böyle bir şey mümkün olamaz" dedi.

35868
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, belediye tarafından denize çöp döküldüğü iddialarına ilişkin, “Böyle bir şey mümkün olamaz” dedi.

Başkan Ergül, belediye binasında düzenlediği basın toplantısında, bazı basın yayın organlarında, belediyeleri tarafından eski çöp depolama alanına tekrar çöp döküldüğü ve bu çöplerin de denize ulaştığına dair haberlerin yer aldığını söyledi.

Sinop Belediyesi olarak yapılan bu tür haberlerde kasıt aradıklarını vurgulayan Ergül, sahil hattında yer alan kent merkezi ile Erfelek, Gerze, Ayancık, Türkeli ve Dikmen ilçelerinin tüm çöplerinin Katı Atık Düzenleme, Depolama ve Geri Dönüşüm Tesisine gönderildiğini ifade etti.

Ergül, zaman zaman çöplerin tesise götürülmeden önce belirli noktalarda biriktirildiğini belirterek, “Mesela Türkeli ilçesinin çöpleri Ayancık ilçesinde bulunan geçici alanda, Dikmen ilçesininki ise Gerze ilçesinde bulunan alanda bir araya getiriliyor. Kent merkezinin çöpleri ise eski çöp alanında zaman zaman biriktiriliyor. Haberi yapan arkadaşlar bize sorsalar söylerdik. Sinop Belediyesi asla ama asla denize çöp dökmez. Böyle bir şey söz konusu bile olamaz. Her şeyi geçtik, Katı Atık Düzenleme, Depolama ve Geri Dönüşüm Tesisi olan bir belediye neden denize çöp döksün?” diye konuştu.

Başkan Ergül’den "Çöp Alanı" Açıklaması

İHA

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!