Başkan Serbes: “Doğru Yönetilmesi Gereken Bir Operasyon Olduğunu Düşünüyoruz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşların yastık altındaki altınlarını değerlendirerek vatandaşa ve ülkesinin gelişmesine katkı sağlamaya...

35829
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşların yastık altındaki altınlarını değerlendirerek vatandaşa ve ülkesinin gelişmesine katkı sağlamaya davet etmesi sonrasında Sakarya Sarraf Kuyumcu ve Mücevherciler Derneği Başkanı Serkan Serbes yaptığı açıklamada, “Bunu çok doğru yönetilmesi gereken bir operasyon olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti’nin Meclis grup toplantısında vatandaşın altınlarını Ziraat Bankası’na getirip altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası alanında değerlendirmesini istemişti. Erdoğan vatandaşların yastık altındaki altınlarını değerlendirerek vatandaşa ve ülkesinin gelişmesine katkı sağlamaya davet etmesi üzerine Sakarya Sarraf Kuyumcu ve Mücevherciler Derneği Başkanı Serkan Serbes de konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Başkan Serbes “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısını bir yerde olumlu buluyorum. Ama bazı soru işaretlerini de kendim bu mesleğin içinden gelen biri olarak sormaktan alamıyorum. Devlet kilo başına 24 gram veriyor senelik kar olarak. Ama buna ekstra bir kar sağlayabilmek için uluslar arası piyasalarda altın üretici konumunda değiliz. Her zaman tüketici olduk. Birde Türkiye’de iç konjonktürden oluşan aşırı dolar talebinde doları uluslar arası piyasasına göre aşırı yükselişinden bizdeki altın fiyatının da çok etkilendiğini bu işle ilgilenen herkes bilir. O yüzden Türkiye’deki yükseliş trendlerine göre bir nevi uluslar arası piyasaya göre suni görülen yükseliş trendlerine göre altın toplayıp buna da kar vermesi doğru kontrol edilemediği taktirde yan etkileri olacaktır. Üretici konumunda değiliz tüketici konumundayız. Elimizi zora sokabileceğine de inanıyorum. Uluslararası camiada Türkiye’nin Afrika ülkesi gibi altın üreten konumunda olmadığımız için bu tarz girişimi nasıl yönetileceği konusunda da tabiki soru işaretleri var. Bunu çok doğru yönetilmesi gereken bir operasyon olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Başkan Serbes: "Doğru Yönetilmesi Gereken Bir Operasyon Olduğunu Düşünüyoruz"

İHA

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!