Bayram İkramiyesi Kamu Çalışanlarına da Ödenmelidir.

Tüm Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası “Tüm Sağlık-Sen” 12.5 milyon emekliye ödenebilen ikramiyenin 2.5 milyon kamu çalışanına da ödenebileceğini belirtti. İşte kamu çalışanına bayram ikramiyesi talebinin detayları.

featured

18 Mayıs 2018 tarihli resmi gazetede yayımlanan 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununa eklenen ek madde ile Ramazan ve Kurban Bayramlarından önce tüm Emeklilerimize bayram ikramiyesi ödenmeye başlandı. 2018 yılında ilk defa 1000’er TL olarak başlayan uygulama 2019 yılında artmadan yine 1000 TL olarak devam edecek.

BAYRAM İKRAMİYESİ KANUNU GENİŞLETİLMELİDİR

12 milyon emeklimizin yüzünün gülmesine, bayramların bayram olmasına sebep olan bayram ikramiyesi devletimizin emeklilerimize verdiği değerin bir göstergesidir. Tüm Sağlık-Sen tarafından yapılan açıklamada Tüm Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası’nın kanunun ilk çıktığı günden bugüne kadar “Bayram İkramiyesi Kanunu” düzenlemesinin genişletilmesi gerektiğini ve fiilen görev yapan kamu çalışanlarının da kanun kapsamında değerlendirilmesi eşitlik ilkesi gereğidir denildi.

12.5 MİLYON EMEKLİYE VERİLEN İKRAMİYE 2.5 MİLYON ÇALIŞANA DA VERİLEBİLİR

2.5 milyon kamu çalışanlarını da bayram ikramiyesi ödenmesi için gerekli olan kanun düzenlenmesinin “Tasarruf Tedbirleri” kapsamında değerlendirilip, ertelenmesi, ötelenmesi kabul edilemez. Tasarruf tedbirlerinin sadece kamu çalışanlarına uygulanması da ciddiyetten uzak bir yaklaşımdır.  12 milyon emeklimize bayram ikramiyesi verilirken, 2.5 milyon kamu çalışanlarının kapsam dışı bırakılması tasarruf tedbirleriyle açıklanamaz denildi.

Tüm Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası “Tüm Sağlık-Sen” 2.5 milyon kamu çalışanlarının hak ve adalet talebinin yerine gelmesi için bayram ikramiyesinin kapsamı genişletilmeli ve kamu çalışanlarının tümüne bayram ikramiyesi ödenmelidir açıklamasını yineledi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bayram İkramiyesi Kamu Çalışanlarına da Ödenmelidir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Öne Çıkan Yorumlar

  1. Bencede sadece Polise ve askere verilsin.

  2. 3 sene önce

    Polis e askere verilsin bayram ikramiyesi koltukta oturan kravatlı memura değil

2 Yorum

  1. 3 sene önce

    Polis e askere verilsin bayram ikramiyesi koltukta oturan kravatlı memura değil

  2. Bencede sadece Polise ve askere verilsin.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!