Bazı Alanlarda Lisans Tamamlama Hakkı İçin Kanun Teklifi Verildi

Lisans tamamlama konusunda bir kanun teklifi verildi. TBMM’ye sunulan kanun teklifinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık alanlarında önlisans mezunlarına lisans tamamlama hakkı verilmesi talep edildi.

40300
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Büyük Millet Meclisine lisans tamamlama hakkında kanun teklifi verildi. İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu’nun TBMM Başkanlığına sunduğu kanun teklifinde, bazı alanlarda lisans tamamlama hakkı verilmesi öngörülüyor. Buna göre gıda, tarım ve hayvancılık alanlarında önlisans mezunlarına lisans tamamlama hakkı verilebilecek.

İstanbul Milletvekili Aksu’nun hazırladığı kanun teklifi, Yükseköğretim Kanununa geçici bir madde eklenmesini öngörüyor. Teklif gıda, tarım ve hayvancılıkla ilgili önlisans bölümlerinden mezun olanlar arasından, talepte bulunanlara YÖK’ün belirleyeceği alanlarda lisans tamamlama eğitimi açılması amaçlanıyor.

Teklif ilgili TBMM İhtisas Komisyonu tarafından görüşülerek Meclis Genel Kurulu gündemine gelecek. Teklif kanunlaşırsa, kanunlaşma tarihi itibariyle gıda, tarım ve hayvancılık alanlarından önlisans mezunu adaylar, YÖK’ün belirleyeceği lisans tamamlama bölümleri ile eğitimini devam ettirebilecek. YÖK ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı konu hakkında işbirliği yapacak.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!