1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Bazı Alanlarda Lisans Tamamlama Hakkı İçin Kanun Teklifi Verildi
Bazı Alanlarda Lisans Tamamlama Hakkı İçin Kanun Teklifi Verildi

Bazı Alanlarda Lisans Tamamlama Hakkı İçin Kanun Teklifi Verildi

Lisans tamamlama konusunda bir kanun teklifi verildi. TBMM’ye sunulan kanun teklifinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık alanlarında önlisans mezunlarına lisans tamamlama hakkı verilmesi talep edildi.

A+A-

Türkiye Büyük Millet Meclisine lisans tamamlama hakkında kanun teklifi verildi. İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu’nun TBMM Başkanlığına sunduğu kanun teklifinde, bazı alanlarda lisans tamamlama hakkı verilmesi öngörülüyor. Buna göre gıda, tarım ve hayvancılık alanlarında önlisans mezunlarına lisans tamamlama hakkı verilebilecek.

İstanbul Milletvekili Aksu’nun hazırladığı kanun teklifi, Yükseköğretim Kanununa geçici bir madde eklenmesini öngörüyor. Teklif gıda, tarım ve hayvancılıkla ilgili önlisans bölümlerinden mezun olanlar arasından, talepte bulunanlara YÖK’ün belirleyeceği alanlarda lisans tamamlama eğitimi açılması amaçlanıyor.

Teklif ilgili TBMM İhtisas Komisyonu tarafından görüşülerek Meclis Genel Kurulu gündemine gelecek. Teklif kanunlaşırsa, kanunlaşma tarihi itibariyle gıda, tarım ve hayvancılık alanlarından önlisans mezunu adaylar, YÖK’ün belirleyeceği lisans tamamlama bölümleri ile eğitimini devam ettirebilecek. YÖK ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı konu hakkında işbirliği yapacak.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler