Bazı Alanlarda Yüz Yüze Eğitim Başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı, yapmış olduğu açıklama ile pandemi sürecinde bazı kurumlarda yüz yüze eğitimin belirli şartlar çerçevesinde başlayabileceğini açıkladı.

Bazı Alanlarda Yüz Yüze Eğitim Başlıyor
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz aylarda yüz yüze eğitimin sona erdirilmesinin ardından yeni tip Covid-19 tedbirleri kapsamında online eğitim sürecine devam edilmiş, öğrenciler derslere internet üzerinden girmeye tekrardan başlamıştı. Konuyla ilgili birçok kişi açıklamaları merak içinde beklerken Milli Eğitim Bakanlığı bazı kurumların tekrardan yüz yüze eğitime geçebileceği bilgisini verdi. Uygulanan covid-19 tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasaklarına uyma şartı ile beraber ehliyet ve çeşitli kurslar ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri tekrardan yüz yüze eğitime geçebilecek.

Kurallara Uyma Şartı

MEB tarafından ilgili yerlere gönderilen yazıda, salgın sebebi ile 20 Kasım ve 4 Ocak tarihleri arasında yüz yüze eğitim sürecinin ara verilmek suretiyle sona erdirildiği hatırlatıldı. Yazıda, özel eğitim kurumları, özel ulaştırma hizmetleri, sürücü kursları, hizmet içi eğitim merkezleri ve benzeri merkezlerin 4 Ocak tarihinden itibaren yüz yüze eğitime ancak kısıtlamalara uyma şartı ile geçebilecekleri belirtildi.

15 Şubat’ta Başlanması Planlanıyor

Özel eğitim kurslarında 15 Şubat tarihi beklenirken, Bakanlık tarafından gönderilen yazı birçok iş kolunu yakından ilgilendiriyor. MEB, İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan hafta sonu sokağa çıkma yasağına bağlı olarak bazı kurumların yüz yüze eğitime geçebileceğini açıkladı. Bu kapsamda 15 Şubat tarihi ile beraber, tekrardan yüz yüze eğitime geçilecek.

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!