Bazı Kamu Personelleri ve Memurlara Yurtdışı yasağı geldi

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından sınır kapılarına gönderilen yazıda Bazı Kamu personelleri ve Memurların yurtdışına çıkışları durduruldu.

23210
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz Akşamlarda yaşanan askeri darbe girişimi sonrasında gözaltılar sürüyor. Devam eden göz altıların ardından FETÖ/PDY üyesi polis yargı gibi kamu personelleri ve memurlarına yönelik işlemler devam ediyor. FETÖ/PDY üyesi kamu personellerinin kaçmasını engellemek için Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından sınır kapıları, limanlar, yolcu seyahat firmalarına kamu personellerinin yurtdışına çıkma girişimlerini durdurmak için yazı gönderildi. Eğer yurtdışına çıkış girişiminde bulunan kamu personellerinin hemen Emniyete bildirilmeleri belirtildi.

Havalimanlarında ise bazı hizmet pasaportu ile yurtdışına çıkmak isteyen vatandaşlara izin verilmedi. Yeşil ve Gri pasaport sahibi vatandaşlara Havalimanı görevlileri çıkış işlemleri yaptırmadı. Atatürk havalimanında bulunan Pasaport polisleri aldıkları talimat üzerine yeşil ve gri pasaport kullanan kamu personellerine yurtdışı izni için bekletiliyor. Bu arada ise Havalimanlarında pasaport kuyruğu oluştu.

Emniyet Genel Müdürlüğünden gönderilen yazıda Limandan gemi ile gidecekler için ‘’ Ülkemizde yaşanan olaylardan dolayı yurtdışına çıkmak için Gemilerle yolculuk yapmak isteyen devlet memurları olması halinde çıkış işlemlerinin reddedilmesi ve derhal Emniyet müdürlüğü şubelerine bilgi verilmesini rica ederim’’ cümleleri bulunuyor. Bu yazıdan anlaşıldığı şekilde Kamu personellerine yurtdışının yasaklandığı belirtilmiş.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

7 Yorum

 1. bazı kamu personelinden kastı ne oluyor acaba??

 2. 5 sene önce

  Bu yasak ne kadar sürer?

 3. 5 sene önce

  Bu yasak iyi ve yerinde ancak ne kadar sürer

 4. 5 sene önce

  3 ay önce başvurduğum dil kursuna yaşananlardan dolayı gidemiyorum. Bunun hakkını kim verecek hem de bu örgütleri mücadele devletten yıllar önce başlamış olmasına rağmen. Ama bu gün ben madurum. Ve kariyeri sözkonusu.

 5. 5 sene önce

  Bugün saat 15 ten itibaren İstanbul milli eğitime bakanlık yazısı ulaştı. Yeşil pasaportluyum. İlçe den izin formu aldım . Kaymakam onaylı. Bir de okulumdan görev belgesi aldım. İkisi ile çıkış yapılıyor denildi . İnşallah yarın gidebileceğim.

 6. Zeynep Hanım merhaba,bu çok guzel bir haber,hangi ilçe müdürlüğünden aldınız acaba

 7. 5 sene önce

  Lutfen elinizden geldigince destek verin.
  #memurizinleriaçılsın

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!