1. HABERLER

  2. TAŞERON

  3. Bazı Kurumlarda Taşeron Sonuçları Neden Açıklanmadı
Bazı Kurumlarda Taşeron Sonuçları Neden Açıklanmadı

Bazı Kurumlarda Taşeron Sonuçları Neden Açıklanmadı

Taşeron başvuru sonuçlarının 20 Şubat 2018 itibarıyla 696 sayılı KHK gereği açıklanması gerekiyor muydu? Bazı kurumlar takvimde yer almasına rağmen neden açıklamadı? Tavsiye niteliğinde açıklanmayan taşeron başvuruları ile ilgili önemli detaylar!

A+A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 1 Ocak 2018 tarihli resmi gazetede yayımlanan ve personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımı sözleşmeli kapsamında çalışan taşeron işçilerin kadroya geçiş süreci 2 Ocak itibarıyla başlamış zorunlu başvurular 11 Ocak'ta tamamlanmıştı.

Burada dikkat edilecek en önemli detay sürekli işçi kadrosuna geçirilme sürecinde yer alan takvimdeki "zorunlu" ve "tavsiye" tarihleridir. Başvuruların tamamlanmasının ardından, başvuruların tespit komisyonunca incelenmesinden tutunda itiraz, kesin listeler, sınav süreçlerine dair takvimde yer alan tarihler arasında farklılıklar olabileceği belirtilmişti.

Dolayısıyla "tespit komisyonuu incelemesi ve hak sahiplerinin ilanı" sürecinde yer alan 20 Şubat 2018 tarihi tavsiye niteliğinde olduğundan taşeron başvuru sonucu açıklanmayan kurumlar için süreç devam etmektedir.

Başvuru sonucunu açıklamayan kurumlar, başvuru sonucunu açıklayan kurumlar gibi hak sahiplerinin topluca işçi kadrosuna geçirilmesi için son gün olan 2 Nisan 2018 tarihine kadar tüm işlemleri tamamlaması gerekiyor. Usul ve esaslarda da açıklandığı üzere 90 günlük sürede taşeron başvuru, sınav ve kadro sürecinin 90 günün sonunda açıklanması gerekiyor.

Taşeron başvuru sonuçlarını başvuru yaptığınız kurumun gerek internet sitesinden gerekse ilgili kurumun tespit komisyonunun belirleyeceği yöntemle öğrenebilirsiniz.

1 Ocak 2018 tarihli resmi gazetede yayımlanan ve taşeron başvuru detaylarının yer aldığı usul ve esaslar son derece önemlidir. Herkesin mutlaka taşeron başvuru ve kadroya geçiş sürecini takip noktasında bilmesi gerekenlerin yer aldığı usul ve esasları incelemesinde fayda vardır. Usul ve esaslar için TIKLAYINIZ.

image002-008-001.gif

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler