BDDK Başkanı: Kredi kartı borçları yapılandırılacak

Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, kredi kartı borçlarının yapılandırılacağını ve Kredi kartı taksit sayılarının artılacağını dile getirdi. Kredi kartı ile ilgili çalışmalar bir hafta, 10 gün içerisinde tamamlanacak.

23401
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Günümüzde alışveriş yaparken çok büyük kolaylık sağlayan kredi kartlarının, gecikmiş faizleri yapılandırılacak. Güzel haber Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben’den geldi. Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben kredi kartlarında taksit sayısının artırılması için çalışma içerisinde olduklarını ifade etti. Ayrıca kredi kartlarındaki gecikmeye düşen alacaklarla ilgili de yapılandırma çalışmaları yaptıklarını dile getirdi.

Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, tüketici kredileri ve kredi kartlarında taksit sayısının artırılmasıyla ilgili yaptıkları çalışmaların bir hafta, 10 gün içerisinde tamamlamayı hedeflediklerini belirtti. Kredi kartı borcunu ödeyemeyip sıkıntıya düşen birçok vatandaşın, yapılacak olan bu yapılandırma ile rahatlayacağı düşünülüyor.

Vatandaşların okul, market, ev eşyası gibi birçok ürünü kredi kartı ile yapması ödemelerde kolaylık sağladığı aşikâr olsa da, insanları daha çok tüketime yönelttiği gerçeği de yadsınamaz. Kredi kartı borçlarını yapılandırma ve taksit sayısının artırılması çalışmaları Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu  BDDK tarafından devam ediyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!