BDDK Önlisans Mezunu Memur Alımı Yapıyor

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, "Memur" kadrosuna kamu hizmetine ilk defa Kurumda başlayacak olan adaylar arasından giriş sınavı sonuçlarına göre idari personel alınacaktır.

BDDK Önlisans Mezunu Memur Alımı Yapıyor
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, kamu hizmetine ilk defa Kurumda başlamak üzere giriş sınavı, yazılı ve sözlü sınavla 4 memur alımı yapacaktır. Önlisans ve Lisans mezunu olarak alım yapılacak adayların başvuruları 01.02.2021 tarihi saat 14.00’da başlayıp 10.02.2021 tarihi saat 16.00’da sona erecektir.

Sınava Giriş için Başvuru Şartları

  • Türk vatandaşı olmak.
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
  • Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
  • Askerlik durumu itibarıyla; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

Sınav Konuları

Sözlü sınav adayların;

  • Mesleki bilgi ve mesleki yeteneği (50 puan),
  • Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade etme yeteneği, muhakeme gücü (20 puan),
  • Genel yetenek ve genel kültürü (10 puan),
  • Davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu (10 puan),
  • Özgüveni, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı (10 puan), yönlerinden değerlendirilmesi suretiyle gerçekleştirilecektir.

Sözlü sınavda başarılı sayılmak için 100 tam puan üzerinden verilecek puanların aritmetik ortalamasının en az 70 puan olması gerekir.

Başvurular, Kurumun resmi internet sitesinden www.bddk.org.tr ulaşılabilecek “Başvuru Formu”nun doldurulması suretiyle elektronik ortamda yapılacaktır.

Başvurular üzerinde yapılacak inceleme sonucu, yazılı sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi, Kurumun resmi internet sitesinde www.bddk.org.tr duyurulacaktır.

İlanla ilgili daha detaylı bilgi edinmek isteyenler bu bağlantıdan faydalanabilirler.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!