1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SORU VE CEVAP

  4. Bekçi Alımı Başvurusu Ne Zaman Nereye Nasıl Yapılır Şartları Nelerdir
Bekçi Alımı Başvurusu Ne Zaman Nereye Nasıl Yapılır Şartları Nelerdir

Bekçi Alımı Başvurusu Ne Zaman Nereye Nasıl Yapılır Şartları Nelerdir

Mart ayında yapılacak olan 8 bin bekçi alımı ne zaman nereye nasıl yapılır ve başvuru şartları nelerdir.

A+A-

2019 yılı Mart ayında yapılacak olan 8 bin bekçi alımı için adayların merakla beklediği konulardan biriside başvuru esnasında hangi şartların arandığı olmuştur. Ayrıca geçtiğimiz dönemlerde yapılan bekçi alımlarında yapılan sınavda İlk ve Ortaöğretim düzeyindeki adaylara Türkçe, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik ve Genel Kültür konularından toplam 100 soru sorulmuştu. 100 tam puan üzerinden yapılan değerlendirmelerde adaylardan 50 ve üzeri puan adaylar başarılı sayılmıştı ve yanlış cevaplar doğru cevapları etkilememişti.

GEÇTİĞİMİZ DÖNEMLERDE ÇARŞI VE BEKÇİ ALIMI İÇİN ARANAN ŞARTLAR NELERDİ

Geçtiğimiz dönemlerde yapılan Çarşı ve Mahalle Bekçiliği alımında aşağıdaki şartlar aranmıştı;

a) Türk vatandaşı olmak.

b) İlkokulu bitirmiş olmak (İçişleri Bakanlığı gerektiğinde ilkokul yerine eğitim şartını yükseltebilecek).

c) Askerlik ödevini bitirmiş olmak.

ç) 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olmak.

d) Ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak.

e) Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak.

f) Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkûm bulunmamak.

g) Memuriyete engel bir hali bulunmamak.

ğ) Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak.

h) Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak.

ı) Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adli veya İdari soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı İdari yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak.

i) Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,

j) Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak.

k) Terör örgütleri ile bu örgütlerin legal veya illegal uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş ve katılmamış olmak aranan şartlar arasında yer almıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler