1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. Bekçi Alımı Sınav Sonuçları Açıklandı! Polis Akademisi PA
Bekçi Alımı Sınav Sonuçları Açıklandı! Polis Akademisi PA

Bekçi Alımı Sınav Sonuçları Açıklandı! Polis Akademisi PA

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen 2019/1 ve 2019/2 kapsamında 8 bin 167 bekçi alımı için sınav sonuçları açıklandı. Bekçilik sınav sonuçlarına My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü EGM Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 2019/1 ile 8000 bekçi alımı ve 2019/2 ile 167 bekçi alımı için MEB yazılı sınav sonuçlarını açıkladı. Bekçi alımı sınav sonucu 50 ve üzeri puan adaylar başarılı olarak sayıldı. Bekçi alımı sınav sonucu adayların katılacakları diğer aşamaları My Memur olarak ayrıca hazırladık.

Bekçilik sınav sonuçlarına aşağıdaki MEB, PA ve ODSGM internet adreslerinden direkt ulaşabilirsiniz.

YAZILI SINAV DETAYLARI

Yazılı sınavda adaylara çoktan seçmeli (test şeklinde) beş şıklı (100) soru yöneltilecek, her bir soru bir puan sayılacak ve yanlış doğruyu götürmeyecektir. Yazılı sınavda (100) puan üzerinden en az (50) puan alanlar başarılı sayıldı. Yazılı sınavdan başarılı olan adaylar fiziki yeterlilik sınavına girmeye hak kazanmaktadır.

Yazılı sınav tarihleri, sonucu, itiraz ve adayları ilgilendiren diğer iş ve işlemler Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet adresinden (www.pa.edu.tr) duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta, telefon vb. iletişim araçları ile tebligat yapılmayacaktır. İnternet üzerinden yapılan duyuru tebligat niteliğindedir.

BEKÇİ ALIMLARI FİZİKİ YETERLİLİK SINAVI NASIL OLACAK?

Yazılı sınavda başarılı olan adaylar, fiziki yeterlilik sınavına alınırlar.

Fiziki yeterlilik sınav komisyonu aday değerlendirme ve seçmesini, adayın mevcut durumunu bizzat görerek aşağıda öngörülen esaslara göre yapar.

Fiziki yeterlilik sınavı; adayın bedeni kabiliyeti ve fiziki yapısı değerlendirilmek üzere uygulamalı olarak yapılır.

Fiziki yeterlilik sınavında adayın süresinin takibi, sınav yerinde bulunanlar tarafından görülebilecek nitelikteki sayaçlarla yapılır.

Fiziki yeterlilik sınavı yüz tam puan üzerinden değerlendirilir. Sınav sonucunda altmış puanın altında alan adaylar başarısız sayılır. Komisyon tarafından başarısız adaylar hakkında “Çarşı ve Mahalle Bekçisi Adayı Olamaz” kararı verilir ve başarısız adaylar sözlü sınavına geçemezler.

Fiziki yeterlilik sınav tarihleri, yerleri, sınav parkuru ve puan cetveli ile adayları ilgilendiren hususlar, Polis Akademisi Başkanlığı tarafından hazırlanan talimatla belirlenerek Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet adresinden (www.pa.edu.tr) duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta, telefon vb. iletişim araçları ile tebligat yapılmayacaktır. İnternet üzerinden yapılan duyuru tebligat niteliğindedir.

BEKÇİ ALIMLARI SÖZLÜ SINAVI NASIL OLACAK?

Fiziki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar, Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet adresinden (www.pa.edu.tr) kendilerine duyurulacak yer ve zamanda sözlü sınav komisyonu tarafından sözlü sınava tabi tutulurlar.

Sınav esnasında adaylara, genel kültür konularından hazırlanan soruların yazılı olduğu bir kart çektirilecek ve konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için yeterli süre verilecektir. Konu ile ilgili olarak komisyonca adaya haricen sorular da yöneltilebilecektir.

Konu hakkındaki bilgi düzeyi,

Kendisinden istenileni kavraması,

Özgüveni,

İfade etme yeteneği,

Beden dilini kullanma becerisi olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter (20) puan olmak üzere toplam (100) tam puan üzerinden değerlendirilecektir. 4. Sözlü sınavda (100) puan üzerinden en az (70) puan alanlar başarılı sayılacaktır.

Sınav kılavuzu için TIKLAYINIZ.

BEKÇİLİK SINAV SONUÇLARI MEB-PA SORGULAMA SAYFALARI

2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı Sonuç Bilgisi için TIKLAYINIZ.

2019/2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı Sonuç Bilgisi için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler