1. HABERLER

  2. SORU VE CEVAP

  3. Bekçi Alımlarında İkametgah Şartı Kaldırılacak mı
Bekçi Alımlarında İkametgah Şartı Kaldırılacak mı

Bekçi Alımlarında İkametgah Şartı Kaldırılacak mı

Emniyet Genel Müdürlüğü için 14 bin 500 mahalle ve çarşı bekçisi alımı yapılacak. Kadrolar ihdas edildi. Alımların başlatılacağı iller de açıklanmıştı. Valilikler tarafından ilanlar ve ikametgah şartının esnetilmesi bekleniyor!

A+A-

2017 yılı itibarıyla Emniyet Genel Müdürlüğüne ihdas edilmiş durumda 14 bin 500 mahalle ve çarşı bekçisi alımı için kadro bulunmaktadır. İçişleri Bakanlığının tasarrufunda olan kadrolar için alımların başlatılacağı herhangi net bir tarih bulunmamakla beraber çok uzun zamandır başlatılması beklenen alımlar için adayların talepleri de bulunuyor.

İkametgah şartının kaldırılması isteniyor!

EGM ,14 bin 500 mahalle ve çarşı bekçisi alımı için ikametgah şartı bulunuyor. Bekçi alımı için adaylar istedikleri illere başvuru yapamayacaklar. Son yapılan bekçi alımlarında ikametgah şartı oldukça zorladı. Çünkü alım yapılan ilde 1 yıldır ikamet ediyor olmak gerekiyordu.

Alım sayısı oldukça yüksek olduğundan ve alımların ilk etapta belirlenen illere yapılacak olmasından dolayı ikametgah şartında değişiklik olması gerekiyor. Adaylar istedikleri ile merkezi bir alımla başvuru yapmak istiyorlar. Son yapılan alımda İstanbul Valiliği tarafından ilan duyurusu yapıldı.

İstanbul ili bekçi alımları için belirlenen ilçelere ön başvuru yapıldı ve adaylar önce sözlüye alındılar ardından sınava tabi tutuldular. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından da geçtiğimiz aylarda bekçi alımları ile ilgili açıklamalar yapılmış ve yeni uygulamanın faydaları anlatılmıştı.

Bu kapsamda hali hazırda mevcut 14 bin 500 devasa kadroya alımların başlatılması ve şartlarda değişiklik yapılması şarttır. Özellikle 1 yıl alım yapılan ilde ikamet ediyor olmak şartı adayları oldukça zorlayacağından çoğu aday başvuru dahi yapamayacaktır. Adaylar bekçi alımlarının ne zaman başlatılacağı noktasında sabırsızlıkla artık bekçi alımı ilanlarının yayımlanmasını bekliyor.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.