1. HABERLER

  2. SORU VE CEVAP

  3. Bekçi Alımlarında İlk Olarak Sözlü Sınav Yapılacak
Bekçi Alımlarında İlk Olarak Sözlü Sınav Yapılacak

Bekçi Alımlarında İlk Olarak Sözlü Sınav Yapılacak

14 bin 500 çarşı ve mahalle bekçisi alımı için ilan Devlet Personel Başkanlığınca yayımlandı. 2 bin bekçi alımı için başvurular başlıyor. Adaylar ilk olarak sözlü sınava alınacak. Bekçi alımı sözlü sınav konuları ve detaylar haberimizde.

A+A-

My Memur olarak yoğun çalışmalarımız karşılık buldu ve bekçi alımlarının ilki yayımlandı. İstanbul için Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı ilanı yayımlandı ve şartlara dair tüm detaylar belli oldu. Başvurular 8 Kasım’da başlıyor.

Bekçi alımı için daha önce sadece lise ve dengi okul mezunları başvurabilirken, yeni ilanda önlisans ve lisans mezunları da bekçi olabilecekler. Bekçi alımları eskiden olduğu gibi sözlü sınavla yapılacak. Bekçi alımı için KPSS şartı da yok! Sözlü ve yazılı sınav ile bekçi alımları yapılacak.

Şartları taşıyan adaylar ilk olarak sözlü sınava tabi tutulacaklar, ardından geçerli not alanlar için yazılı sınav yapılacak. Asil ve yedek bekçi alımı için listeler de yazılı sınav sonucuna göre belli olacak.

Bekçi alımı sözlü sınav konuları nelerdir?

Bekçi alımı sözlü sınavında adayların dikkat edilecek hususlar şu şekildedir: Genel kültür durumu, Genel görünüş, hal ve tavırları ile vakara uymayan konuşma itiyadı, Herhangi bir düşünce ve duygunun sözle anlatılmasında güçlük gibi bekçiliğe girmeye mani halleri olup olmadığı değerlendirilecektir.

Sözlü sınavda 100 tam puan üzerinden 70 puan alan adaylar başarılı sayılarak yazılı sınava çağrılacaktır. Sözlü sınav sonuçları, sınav tarihinden sonra en geç iki gün içerisinde Valilik veya Kaymakamlıkların internet adresinden ilan edilecektir.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler