1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Bekir Bozdağ: Yeni KHK Çıkacak
Bekir Bozdağ: Yeni KHK Çıkacak

Bekir Bozdağ: Yeni KHK Çıkacak

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, yakında yeni KHK’nın çıkacağını belirledi. İki yeni KHK’nın içeriğinde neler olacak işte detaylar.

A+A-

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ önümüzdeki günlerde yeni Kanun Hükmünde Kararname çıkacağını açıkladı. Bakanlar Kurulu sonrası yapılan basın toplantısında açıklama yapan Bozdağ, yeni KHK hakkında açıklama yaptı.

Yeni KHK’nın içeriği nasıl olacak; Bekir Bozdağ çıkacak iki KHK’de şu hususların olacağını bildirdi. Hem tedbir hem de düzenleme kararnamesi yayımlanacağını belirten Bekir Bozdağ muhtevası yayımlanınca tam olarak yayımlanınca ortaya çıkacaktır denildi.

Yeni KHK’nın içeriği konusunda hangi kurum veya kuruluşlardan ihraç, iade olacağı sorusuna net olarak cevap vermeyen Bozdağ, iki farklı KHK’nın kesin olarak önümüzdeki günlerde çıkacağını açıkladı.

Tedbir amaçlı KHK’nın içeriğinde neler olacak; 695 sayılı KHK yayımlanacak. 695 sayılı KHK'da Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname KHK'nın içeriğinde kamu kurum ve kuruluşlarından iade edilenler ve ihraç edilenlerin listesi olacak.

Düzenleme amaçlı KHK’nın içeriğinde neler olacak; 696 sayılı KHK yayımlanacak. 696 sayılı Olağanüstü Hal OHAL Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname KHK ile de birçok kanunda ve yasada düzenleme yapılacaktır. KHK’lar yayımlanınca My Memur olarak sizleri bilgilendireceğiz.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.