Beklenen Aşı Açıklaması Geldi! Sonbaharda Kullanıma Hazır!

Çinli Dr. Zhong Nanshan tarafından yapılan açıklamada ilk koronavirüs aşısının sonbaharda hazır olabileceği duyuruldu.

62634
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin’den Beklenen Haber Geldi

Dünyayı saran yeni tip koronavirüs covid-19 ile ilgili yapılan ilaç ve aşı çalışmaları sonuçlarını vermeye başlıyor. Çin’in lider tıbbi danışmanlarından olan Dr. Zhong Nanshan tarafından yapılan açıklamada aşı için tarih verildi. Zhong Nanshan koronavirüs aşısının önümüzdeki sonbahar aylarında kullanıma hazır hale gelebileceğini söyledi. Küresel salgının çıkış noktası olan Çin’den beklenen haber böylece gelmiş oldu. Nanshan açıklamasında ayrıca koronavirüs salgınıyla mücadelenin sürü bağışıklığı sağlanarak değil, kitlesel kullanımı sağlanacak aşı ile olabileceğini de ekledi.

“Sürü Bağışıklığı Beklenirse 40 Milyon Kişi Ölür”

İngiltere hükümeti tarafından ortaya atılmış olan koronavirüs salgınıyla sürü bağışıklığı yoluyla başa çıkılması fikrini reddeden Zhong Nanshan bağışıklığı beklemenin dünya genelinde 30 milyon ile 40 milyon arasında kişinin hayatını kaybetmesi anlamına geleceğini, can ve mal kaybının çok fazla olacağını belirtti. Bu bağışıklığın kazanılması için ülke nüfuslarının yüzde 60 – 70’inin hastalığa yakalaması gerektiğini, bu kişilerin yüzde 7’sinin hastalıktan ölmesinin kaçınılmaz olduğunu, bunun şok edici bir şey olduğunu ifade etti.

Beş Farklı Aşı Test Ediliyor

Bilim insanı Zhong Nanshan Çinli araştırmacıların üzerinde çalıştıkları aşıların sonbahar aylarına yetişerek kullanıma hazır olabileceğini de belirtti. Aşıların bazılarının yıl sonunda acil durumlar için kullanılabileceğini, acil durumlar için aşıların bu yılın sonbahar, en geç kış aylarına kadar hazır olacağını düşündüğünü söyledi. Çin merkezi hükümeti tarafından geçtiğimiz günlerde yayınlana rapordan ülke genelinde 5 farklı aşı çalışmasının test edildiği öğrenildi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!