Belediye Personeline Eğitim Verildi

Bilecik'in Osmaneli ilçesinde, iklim değişikliği farkındalığı oluşturmak için kamu ve Osmaneli Belediyesi personeline eğitim verildi.

42650
Daha Fazla Göster

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde, iklim değişikliği farkındalığı oluşturmak için kamu ve Osmaneli Belediyesi personeline eğitim verildi.

Osmaneli Belediyesi Konferans Salonu’nda yapılan eğitime belediye personelleri ve proje eğitimcileri katıldı. Eğitim hakkında bilgi veren Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, “Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) kapsamında ilimizde ilk hibe alan projedir. Bu projeyle, Bilecik’te iklim değişikliği uyumu ve azaltılması konusundaki mevcut farkındalığı belirlemek, elde edilen veriler doğrultusunda eğitim, panel düzenlemek ve süreç boyunca toplanan verileri dijital ortamda kayıt altına almak ve ulusal ve uluslararası düzeyde iklim değişikliği konusunda farkındalık oluşturulmasına ve kapasite geliştirilmesine katkı sağlamak amaçlanmaktadır. Dünyanın geleceğini tehdit eden en büyük tehlikelerin başında gelen iklim değişikliğinin etkileri her geçen gün daha net bir şekilde görülüyor.Ülkemizin de içinde bulunduğu Akdeniz havzası, iklim değişikliğinin olumsuz etkilerine karşı en hassas bölgelerden biri olarak tanımlamaktadır. Türkiye, küresel ısınmanın özellikle su kaynaklarının azalması ve çölleşme ile bunlara bağlı ekolojik bozulmalar gibi olumsuz yönlerinden etkilenmektedir. Proje faaliyetlerinde bulunan iklim değişikliği farkındalığı oluşturmak için kamu ve Osmaneli Belediye personeline proje eğitimcileri tarafından eğitim verildi” dedi.

Belediye Personeline Eğitim Verildi

İhlas Haber Ajansı İHA

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Belediye Personeline Eğitim Verildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!