1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Belediyelerdeki Sözleşmeli Personelin Ücretleri ve Ek Ödeme Yayımlandı
Belediyelerdeki Sözleşmeli Personelin Ücretleri ve Ek Ödeme Yayımlandı

Belediyelerdeki Sözleşmeli Personelin Ücretleri ve Ek Ödeme Yayımlandı

Maliye Bakanlığı, Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü BÜMKO tarafından “Mahalli İdare Sözleşmeli Personel Ücret Tavanları” konulu genelge ile belediye personellerine dair ücretler ve ek ödemeler yayımlandı.

A+A-

Maliye Bakanlığı, BÜMKO tarafından yapılan açıklamada 25 Ağustos 2017 tarihli ve 30165 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmış olan Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara İlişkin 2018 ve 2019 Yıllarını Kapsayan 4. Dönem Toplu Sözleşme gereği 1 Temmuz ile 31 Aralık 2018 tarihleri arasında geçerli olmak üzere ek gösterge tutarları belirlendi.

Buna göre  657 DMK’da yer alan rakamlar ile ek gösterge rakamlarının aylık tutarlara çevrilmesinde uygulanacak aylık katsayısı (0,11794) olarak; memuriyet taban aylığı göstergesine uygulanacak taban aylık katsayısı (1,8461) olarak; iş güçlüğü, iş riski, temininde güçlük ve mali sorumluluk zamlarının aylık tutarlara çevrilmesinde uygulanacak yan ödeme katsayısı ise (0,037402) olarak belirlendiği genelgede yer buldu.

5393 sayılı Belediye Kanunu gereği de 1 Temmuz 2018 tarihinden itibaren sözleşmeli personel olarak çalıştırılacakların sözleşmelerinin düzenlenmesinde, sözleşme ücretlerinin tespitinde ve ödenmesinde uygulanacak hususlar da belirlendi. Konuyla ilgili olarak BÜMKO’nun yaptığı açıklama ve uygulanacak esaslara dair açıklamalar şu şekildedir.

Daha önce sözleşme örnekleri Maliye Bakanlığına gönderilirken yapılan kanun değişikliklerinden dolayı artık sadece İçişleri Bakanlığına gönderilecek.

5393 sayılı Belediye Kanununa göre çalıştırılacak sözleşmeli personel için 1 Temmuz 2018 tarihinden itibaren unvanlar itibariyle geçerli olan aylık net ücret tavanları, asgari geçim indirimi tutarı uygulanmaksızın ve yukarıda belirtilen katsayı rakamları dikkate alınmak suretiyle unvanlar itibarıyla hesaplandı. BÜMKO tarafından yapılan açıklama ve ücret tavanları ile ek ödeme oranlarına dair çizelgeler için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler