1. HABERLER

  2. SORU VE CEVAP

  3. Belediyelerin KPSS 2017/1’de Lise, Önlisans, Lisans Personel Alım Şartları
Belediyelerin KPSS 2017/1’de Lise, Önlisans, Lisans Personel Alım Şartları

Belediyelerin KPSS 2017/1’de Lise, Önlisans, Lisans Personel Alım Şartları

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) tarafından tercih robotunun yayımlanmasıyla 2 bin 780 kadrodan belediyelere ortaöğretimde 145, önlisansta 334 ve lisansta da 440 olmak üzere toplam 919 personel alımı yapılacak. İşte tüm şartlar.

A+A-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 21 Haziran’da kılavuzun yayımlanmasıyla başlayacak olan tercihler öncesinde sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz. Belediyeler bu alımda branşlara göre kaç personel alacak ve şartları nasıl olacak? My Memur olarak tüm detayları bir araya getirerek hazırladık.

Aşağıdaki şartları yazan alımlarla ilgili olarak aşağıdaki bağlantılarda ilgili illerin şartlarını detaylı inceleyebilirsiniz. Tüm alımlarda Devlet Memurluğuna girişte yer alan genel şartlara da haiz olmak gerekmektedir. Her şart tüm iller için geçerli olmadığından genel şartlardan ayrıca illerin de detaylarına bakarak gerekmeyen şartı bulabilirsiniz.

Zabıta memuru kontenjanı lise için 45, önlisans için 128 ve lisans için de 167’ir. Şartları da lise, önlisans ve lisans için şu şekildedir:

Lise mezunları için ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak, Yerleştirme işlemlerinin ilk günü itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

Önlisans mezunları için Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler önlisans programlarının birinden mezun olmak, Yerleştirme işlemlerinin ilk günü itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor. Bu kadro/pozisyonda vardiya sistemi uygulanmaktadır. Güvenlik Tahkikatının Olumlu Sonuçlanması gerekiyor.

Lisans mezunları için herhangi bir lisans programından mezun olmak. Bu kadro/pozisyonda vardiya sistemi uygulanmaktadır. Güvenlik Tahkikatının Olumlu Sonuçlanması, Yerleştirme işlemlerinin ilk günü itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak, A sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

İtfaiye Eri kontenjanı lise için 78, önlisans için 120 ve lisans için de 4’tür. Şartlar da Lise, önlisans ve lisans için şartları şu şekildedir:

Lise için Yerleştirme işlemlerinin ilk günü itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak, Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak gerekiyor.

Önlisans için Güvenlik Tahkikatının Olumlu Sonuçlanması, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor. C sınıfı sürücü belgesi isteniyor.. Yerleştirme işlemlerinin ilk günü itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor. Bu kadro/pozisyonda vardiya sistemi uygulanmaktadır.

Lisans için Acil Yardım ve Afet Yönetimi lisans programından mezun olmak gerekiyor.

Teknisyen kontenjanı lise için 4 olarak belirlendi ve şartı da Seyahate Ve Arazide Çalışmaya Elverişli Olmak istenmektedir.

Memur kontenjanı lise için 7, önlisans için 10, lisans için de 144’tür ve başvuru şartları da şu şekildedir:

Lise için Güvenlik Tahkikatının Olumlu Sonuçlanması gerekiyor. Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak gerekiyor.

Önlisans için İnsan Kaynakları, Personel Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi önlisans programlarının birinden mezun olmak, Sosyal Hizmetler önlisans programından mezun olmak gerekiyor. Güvenlik Tahkikatının Olumlu Sonuçlanması gerekiyor. Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı önlisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor. Adalet önlisans programından veya Adalet Meslek Yüksekokulundan mezun olmak gerekiyor.

Lisans için Güvenlik Tahkikatının Olumlu Sonuçlanması gerekiyor. Herhangi bir lisans programından mezun olmak şartının yanı sıra farklı illerin memur alımları için çok fazla mezuniyet alanları farklı farklı bulunmaktadır. Aşağıdaki bağlantıdan direk bulabilirsiniz.

Hizmetli alım kontenjanı sadece lise için 1’dir ve Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak şartı bulunuyor.

Kaloriferci kontenjanı lise için sadece 1’dir ve alım şartı MEB’ten onaylı kalorifer ateşçiliği sertifikası sahibi olmak gerekiyor.

Ölçü ve Ayar Memuru kontenjanı sadece lise için 1’dir ve alım şartı güvenlik tahkikatının olumlu sonuçlanması

Tahsildar kontenjanı ise için 4, önlisans için 14 ve lisans için 9'dur. Alım şartı lise için güvenlik tahkikatının olumlu sonuçlanması gerekiyor.

Önlisans için herhangi bir önlisans programından mezun olmak, Muhasebe, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları önlisans programlarının birinden mezun olmak ve Güvenlik Tahkikatının Olumlu Sonuçlanması gerekiyor.

Lisans için de herhangi bir lisans programından mezun olmak, Finans ve Muhasebe lisans programından mezun olmak, Maliye, Muhasebe ve Maliye veya Maliye-Muhasebe lisans programından mezun olmak, İşletme, İşletmecilik, İş İdaresi, İş İdaresi ve İktisat, Muhasebe-Finansman, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Pazarlama, Yönetim ve Organizasyon, Yönetim Bilişim Sistemleri lisans programlarının birinden mezun olmak ve güvenlik tahkikatının olumlu sonuçlanması gerekiyor.

Şoför kontenjanı sadece lise için 1’dir ve şart olarak güvenlik tahkikatının olumlu sonuçlanması gerekiyor.

Lise, önlisans ve lisans mezuniyetleri için gerekli şartların bazılarında sadece güvenlik tahkikatının olumlu sonuçlanması gerekiyor ibaresinin yer alması başka şart aranmıyor anlamına gelmemelidir. Devlet Memurluğuna girişte yer alan şartlar ve özel şartlar da ayrıca kılavuzda belirtilecektir. 21 Haziran’da kılavuz yayımlandıktan sonra tekrar tüm detayları sizler için ayrıntılı vereceğiz. Belediye alımlarının tüm kontenjanlarını tek dosya halinde PDF olarak indirmek için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
3 Yorum