1. YAZARLAR

  2. Rad.Tek.Şeref Parıldar

  3. Beni Bir Dinle Lütfen!
Rad.Tek.Şeref Parıldar

Rad.Tek.Şeref Parıldar

Yazarın Tüm Yazıları >

Beni Bir Dinle Lütfen!

A+A-

Birgün mutlu ve refah içinde yaşama  umudumuz olmasaydı hayat denen bilinmezler ormanında kımıldamadan kalakalırdık.Bir gün için umudumuz var da, bugün için durum nasıl?İsteklerimizi erteliyoruz,öncelik sıramızı yeni koşullara göre tekrar tekrar değiştiriyoruz.Hele de bugün bir aile geçindiriyorsak.Oluşturduğumuz öncelik listesinin en son bendi hiç bir koşulda değişmiyor..Kendimiz.Niye mi çünkü biz ilerde mutlu olacağız.İlerisi ne zaman ?Dünkü bugün değilmi?Ozaman bugün mutlu olmalıyız.Çünkü mutluluğu ileriye ertelemiştik.işte o gün bugün.

Kurulmuş gibi yaşıyoruz.Aynı saatte kalkıyor trafik keşmekeşi yaşıyor,işimize gidiyor, genellikle de yapmaktan çok da hoşlanmadığımız işleri yapıp bitkin bir şekilde eve geliyor ,yemek yiyor,kimin eli kimin cebinde belli olmayan dizi filmlerin karsısında bir koltuğa yada kanepeye atıyoruz kendimizi ve ilk 15 dakika içinde uyuyakalıyoruz.Aile içi iletişim yerlerde sürünüyor.Evdeki en büyük hareket akşamları herkesin kendi yatağına yerleşebilmesi oluyor çoğunlukla..Hafta sonu denen dinlenme zamanları temel ihtiyaçlarımızı karşılamak için gitmek zorunda olduğumuz alışveriş merkezlerinde ya da büyük marketlerde geçiyor.Otuz dakikada yapıp bitirebileceğimiz ev alışveriş işi  saatler sürüyor.O kadar saat kapalı ortamda kalmamızdan kaynaklanan başağrımız ,kasa kuyruğunda beklerken artıyor,hesabı öderken dayanılmaz bir hal alıyor.Herkesin yüzünün asık olduğu bu ortamda mutsuz insanlar mutlu olmak için alıyorlar alıyorlar.Çocuklar ağlıyor, esler kavga ediyor.Ama bir yerlerde oturuluyor mutlaka hep birlikte.Aile bir masada, çoluk çocuk, anne baba ellerinde birer cep telefonu..Herkes kendi dünyasında.Ancak o zaman yüzlerde hafif bir gülümseme beliriyor..bekar olanlar aile kurma telaşı içinde gördükleri bu aile manzaralarından hiç hoşlanmıyorlar.İçin için benimki farklı olacak.Çünkü ben farklıyım diye düşünüyorlar.

Kocaman dünyada küçük alanlarda doğamıza yabancı taş ağaçlar arasında yaşarken bir ip cambazı maharetiyle ayakta kalmaya çabalıyoruz.Şişirilen ve hergün gözümüze sokulan tüketim çılgınlığı dünyası,reklamlar,reklamlar. Bir boşluk var yürekte her zaman  ve kocaman.Neyle dolar bilemediğimiz.Aşık olursam,ev alırsam,araba alırsam,bir de yazlık alırsam,marka giyinirdem,terfi alırsam,çocuğum okul birincisi olursa,çocuğum birkaç kursa daha giderse...Yok olmuyor işte dolmuyor o boşluk.Benimle ilgilennn!! diye bağıran iç sesimizi duymadıkça da dolmayacak bir boşluk bu.

Neden insan kendine karsı bu kadar zalim ?Neden kendi benliği bugün yok ama yarın var olacak düşüncesiyle yaşıyor.

Kendisini yok sayıp hiçbir ruhsal ihtiyacını karşılamayan insanın başkalarınca önemsenmeyi beklemesi de ayrı bir ironidir.Sırada bekleyemeyiz,trafikte kimseye yol vermeyiz,işimizi yaparken kimsenin gözlerine bakıp gülümsemeyiz.Ama bir yandan da bunları arsızca kendimiz için isteriz.

Gerçek olanın bugün olduğunun bilinciyle,kendi benliğimizi biraz olsun dinleyip  anlamaya çalışallım.,bu ruhun bu bedende bir misafir olduğunu akıllarda bulundurarak gelin öncelik listemizi tekrar yazalım.Ve adımızı bu sefer listenin  en başına ekleyelim.

Bu yazı toplam 459 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.