1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Benzin ve Motorin Zammı Artık Sabırları Taşırdı
Benzin ve Motorin Zammı Artık Sabırları Taşırdı

Benzin ve Motorin Zammı Artık Sabırları Taşırdı

2 Şubattaki İndirimin Ardından 48 saat Geçmeden Tekrar Bir Zam Haberi Daha Geldi

A+A-

2 Şubattaki indirimin ardından 48 saat geçmeden tekrar bir zam haberi daha geldi. Son zamanlarda kuruş kuruş ta olsayapılan indirimlerle beraber kamuoyunda toplu taşım araçlarına da indirim beklentileri vardı.

Oysa ki bu hayal 24 saat bile sürmedi. Çünkü petrol fiyatları 50 doları tekrar geçerek yükselmeye başladı. Fakat 50 doların üstünde olan Brent Petrol zaten bu seviyelere 115 dolardan inmişti. Yani %60lık reel indirim olması gerekirken Türkiye'de sadece %17'ye varan indirimler yapıldı. Bu aradaki oran kimin cebini yaktı kimi güldürdü bilinmez ama cebi yananların vatandaş olduğu aşikardır.

Türk Halkının zaten Brent Petrol düşüşlerinden kaynaklanan alacakları varken bu şekilde zamların aralıksız devam etmesi haksızlıktır.

Yetkililerin duyarlı davranarak Benzin ve Motorin fiyatlarını çok iyi düşünerek karar vermesi gerekir. Çünkü en ufak indirim veya zam direk vatandaşa her yönden yansıyacaz zamlar sil
silesi olarak devam etmektedir.
 
İndirim ve zamdan sonraki oranlar şöyle:

1 Şubat : benzinin litresinde 8 kuruş, motorinin litresinde ise 10 kuruş indirime gidildi.
3 Şubat: Benzinin litresi 14 kuruş, motorin litresi iki günde 15 kuruş zamlandı. Böylece motorinin litresi iki günde 15 kuruş artmış oldu.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler