Berkin Elvan’ın Hemşiresinden “ Tehdit Ediliyorum” İddiası

Berkin ELVAN’ın üzerinde bulunanlar için tutanağa imza atan hemşire tehdit ediliyorum iddiası ile mahkemeye müracaat etti.

Berkin Elvan’ın Hemşiresinden “ Tehdit Ediliyorum” İddiası
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gezi Olaylarından başına isabet eden gaz kapsülü ile ağır yaralanıp hastanede 269 gün yoğun bakımda  koma halinde kalan, ve daha sonra hayatını kaybeden Berkin ELVAN’ın üzerinde bulunanlar için tutanağa imza atan hemşire tehdit ediliyorum iddiası ile mahkemeye müracaat etti.

Gezi Olaylarında ağır yaralı olarak hastaneye getirilen Berkin Elvan’ın üzerinden torpil gibi maddeleri bulunduğu iddia edilen maddeleri tutanağa yazan sağlık personelleri tehdit edildikleri iddiası ile mahkemeye müracaat etti.

Bu tutanağa imza atan Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Acil Tıp Teknisyeni ( ATT ) bazı internet sitelerinde tutanağın yayınlandığını ve bu tutanağın yayınlanması sonucu hem ölüm tehdidi aldığını, hem de hakarete maruz kaldığını iddia ederek İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi’ne müracaat etti. Mahkeme İse herhangi bir hak ihlalinin bulunmadığı, eleştiri sınırlarının aşılmadığı gibi gerekçeler ile sağlık personelinin talebini reddetti. Sağlık personelleri bir üst mahkemeye müracaat etti.

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!